scorecardresearch.com Hukuk Davalarında Yargılama Harç Ve Giderleri İle Vekalet Ücreti ve Tüm Ceza Muhakemesi / Yargılaması Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hukuk Davalarında Yargılama Harç Ve Giderleri İle Vekalet Ücreti

Hukuk Davalarında Yargılama Harç Ve Giderleri İle Vekalet Ücreti

Yazar : Zekeriya Yılmaz

Sayfa Sayısı : 1088

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Muhakemesi / Yargılaması Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunuyla getirilen değişiklikler doğrultusunda hazırlanan çalışma, doktrin ve uygulamadaki yeni görüş ve içtihatlar ışığında gözden geçirilmiştir.Her bölümün sonunda Yargıtay İçtihadı Birleştirme, Hukuk Genel Kurulu ve Hukuk Daireleri kararlarına ve bazı bölümlerde bunlara ilaveten Danıştay Kararlarına da yer verilmiş ve uygulamada karşılaşılan tereddütler giderilmeye çalışılmıştır.
Konu Başlıkları
-       Dava Açılırken Harç ve Avans Ödenmesi Zorunluluğu
-       Delil İkamesi İçin Avans
-       Yargılama Giderlerinin Neler Olduğu
-       Yargılama Giderlerinden Sorumluluk
-       Tahkim Yargılamasında Yargılama Giderleri
-       Hukuk Davalarında Başvurma – Celse – Karar ve İlâm Harçları
-       Temyiz, İstinaf ve İtiraz Harçları
-       Maktu–Nisbî Harca Tabi Dava ve İşler
-       Harçların Ödenmemesi veya Eksik Ödenmesi Halinde Yapılacak İşlem
-       Yargı Harçlarından Muafiyet ve İstisnalar
-       Vekâlet Ücretinde Temel İlkeler
-       Maktu–Nisbî Vekâlet Ücreti
-       Bazı Dava Çeşitlerinde Vekâlet Ücreti
Usule İlişkin Nihaî Kararlarda Vekâlet Ücreti

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963