scorecardresearch.com Ceza Muhakemesinde Tehlike İçindeki Tanıkların Korunması ve Tüm Ceza Muhakemesi / Yargılaması Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ceza Muhakemesinde Tehlike İçindeki Tanıkların Korunması

Ceza Muhakemesinde Tehlike İçindeki Tanıkların Korunması

Yazar : Faruk Turhan

Sayfa Sayısı : 274

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Muhakemesi / Yargılaması Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu çalışmada, ceza muhakemesinde tanıklık görevi nedeniyle hukuki değerleri saldırı tehlikesiyle karşı karşıya olan tanık ve diğer kişilerin korunması için söz konusu olabilecek ceza muhakemesi tedbirleri ile muhakeme dışı tedbirler karşılaştırmalı hukuk ve insan hakları açısından eleştirel bir incelemeye tabi tutulmuştur. Çalışmanın kapsamını sınırlandırmak için, ceza muhakemesine tanık olarak katılmaktan dolayı zarar görme tehlikesi olan küçükler ile mağdurların ceza muhakemesinde korunması ile ilgili tedbirler (birden çok dinlemenin ve sanıkla karşı karşıya gelmenin önlenmesi, özel hayatın korunması gibi) üzerinde durulmamıştır. Çünkü bu tedbirler ayrı bir çalışmaya konu olabilecek kadar kapsamlıdır.

Çalışmanın anlaşılmasını kolaylaştıracağı ve bu konuda araştırma yapmak isteyenlere başvuru kaynağı olabileceği düşüncesi ile çalışma içinde başvurulan Alman ve Avusturya ceza muhakemesi kanunları ile diğer bazı kanunların ilgili madde metinleri Almanca ve Türkçe çevrileri ile birlikte kitabın sonuna eklenmiştir. Yine konu ile ilgili bazı uluslararası sözleşme hükümlerine de yer verilmiştir.

Tanıkların Korunması Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları

Tanık Koruma Tedbirleri, Devletin Tanıkları Koruma Yükümlülüğü, Uluslararası Hukuk ve Ulusal Hukuklarda Tanıkların Korunmasına İlişkin Düzenlemeler
Ceza Muhakemesine İlişkin Tanık Koruma Tedbirleri
Tanıkların Korunmasına İlişkin Kolluk Tedbirleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963