scorecardresearch.com Zimmet - Rüşvet - İrtikap ve Görevi Kötüye Kullanma Suçları - (3. Yargı Paketindeki En Son Değişikli ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zimmet - Rüşvet - İrtikap ve Görevi Kötüye Kullanma Suçları - (3. Yargı Paketindeki En Son Değişikli

Zimmet - Rüşvet - İrtikap ve Görevi Kötüye Kullanma Suçları - (3. Yargı Paketindeki En Son Değişikli

Yazar : Necati Meran

Sayfa Sayısı : 696

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitapta, temelde zimmet irtikap, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlarının uygulamalarına yer verilmekle birlikte, TCK''nın "Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar" bölümünde yer alan suç maddeleri sırasıyla, suçun bütün öğeleri gözetilerek ve ayrıntılı olarak açıklanmaya çalışılmış, Yargıtay''ın ilgili dairelerinin konu ile ilgili en yeni kararları ışığında konular ele alınmış ve tartışılmış, 02.07.2012 tarihli ve 6352 sayılı Kanunla rüşvet, irtikap ve görevi kötüye kullanma suçlarında yapılan değişiklikler ayrıntılı olarak incelenerek, henüz yargı kararlarında yer almayan ancak değişik görüşleri ve tartışmaları içinde barındıran konularda yapılan düşünce açıklamaları ile konulara boyut kazandırılmaya çalışılmıştır. Yargıtay kararları, hukukçuların, yüksek mahkemenin görüş ve tartışmalarını tam olarak görebilmeleri amacıyla büyük çoğunlukla tam metin halinde verilmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Zimmet
-       Etkin Pişmanlık
-       Daha Az Cezayı Gerektiren Hâl
-       Denetim Görevinin İhmali
-       Rüşvet
-       Tüzel Kişiler Hakkında Güvenlik Tedbiri Uygulanması
-       Etkin Pişmanlık
-       Nüfuz Ticareti
-       Zor Kullanma Yetkisine İlişkin Sınırın Aşılması
-       Görevi Kötüye Kullanma
-       Göreve İlişkin Sırrın Açıklanması
-       Kamu Görevlisinin Ticareti
-       Kamu Görevinin Terki veya Yapılmaması
-       Kişilerin Malları Üzerinde Usulsüz Tasarruf
-       Kamu Görevinin Usulsüz Olarak Üstlenilmesi
-       Kanuna Aykırı Eğitim Kurumu
-       Özel İşaret ve Kıyafetleri Usulsüz Kullanma
-       Görevi Yaptırmamak İçin Direnme
Kamu Görevine Ait Araç ve Gereçleri Suçta Kullanma

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963