scorecardresearch.com Uyuşturucu Madde Bağımlılığıyla Mücadele ve Ceza Hukuku Paneli ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uyuşturucu Madde Bağımlılığıyla  Mücadele ve Ceza Hukuku Paneli

Uyuşturucu Madde Bağımlılığıyla Mücadele ve Ceza Hukuku Paneli

Yazar : Ozan Ercan Taşkın

Sayfa Sayısı : 168

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ülkemizin taraf olduğu uluslar arası sözleşmeler, kanunlar veya kanunların verdiği yetkiye dayanan Bakanlar Kurulu kararlarında düzenlenen uyuşturucu madde suçlarına ilişkin olarak Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilen panelde, öğrencilere ve topluma hizmet anlayışı temel alınmıştır. Bu yelpazede konu tüm yönleriyle sunumlarda irdelenmektedir. Kitapta uyuşturucu maddeye ilişkin hukuki ve tıbbı değerlendirilmeleri bulabilirsiniz.
Konu Başlıkları
-      SUNUMLAR
-      Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı, Av. Muharrem BALCI
-      “İstatistiklerle Uyuşturucu Madde Suçları”, Uğur EVCİN
-      PANEL
-      “Türk Ceza Kanununda Uyuşturucu Madde Suçlarına Genel Bakış”, Prof. Dr. Ahmet GÖKCEN
-      Uyuşturucu Madde Suçları, Mustafa KAYA
-      Yargıtay’ın “Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Suçları”na İlişkin Kimi Güncel Kararları ve Bunların Değerlendirilmesi, Doç. Dr. Çetin ARSLAN
-      Bağımlılık Sorununa Tıbbi Bakış, Prof. Dr. Kenan Demirkol
-      Uyuşturucu Veya Uyarıcı Madde Kullanılmasını Kolaylaştırma Suçu (TCK. m.190), Doç. Dr. A. Caner YENİDÜNYA
-      Birleşmiş Milletler Çerçevesinde Uyuşturucu Maddelerle Mücadele, Yrd. Doç. Dr. Naim DEMİREL
Uçucu Maddeler Ve Sağlık İçin Tehlikeli Madde Temini Suçu (TCK. m. 194), Yrd. Doç. Dr. Murat BALCI

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963