scorecardresearch.com Türk Ceza Kanunu ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Ceza Kanunu

Türk Ceza Kanunu

Yazar : Osman Yaşar

Sayfa Sayısı : 1501

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Yayınevimiz ceza hukuku konusunda hukukçularımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her yıl pek çok sayıda kitap yayınlamaktadır. Bu kitaplar, ceza kanunun çeşitli bölümlerini detaylı bir şekilde ele alarak o konuda mümkün olduğunca hukukçuları aydınlatmayı amaçlamaktadırlar. Bununla birlikte okuyucularımızdan gelen önerilerde, bu kapsamlı çalışmaların yanı sıra tüm Türk Ceza Kanununu içtihatlarıyla beraber tek bir ciltte toplayan bir çalışmanın eksikliğinin duyulduğu anlaşılmıştır. Bu amaçla Yargıtay IV. Ceza Dairesi Üyesi Osman Yaşar, yoğun ve titiz bir çalışma sonucunda Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve çeşitli Ceza Dairelerinin verdiği binlerce kararı incelemiş ve aralarından emsal teşkil edebilecek olanlarını seçip, özetleyerek ilgili oldukları maddelerin altına yerleştirmiştir.
Kitapta maddelerin altında yer alan içtihatlar, bozmaya temel oluşturan çeşitli hususlar altında gruplanmış ve takip edilebilmesini kolaylaştırmak amacıyla bu içtihat gruplarına kısa başlıklar verilmiştir. Bu başlıklar sayesinde okuyucunun madde içerisinde önemli olan noktaları hemen görmesi ve ilgilendiği konuyla ilgili içtihatlara hemen ulaşabilmesi amaçlanmıştır.
Kitap, ceza hukuku ile ilgilenen tüm hukukçuların masalarının üzerinden eksik etmeyecekleri temel bir başvuru kaynağı olacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963