scorecardresearch.com Türk Ceza Hukuku - Özel Hükümler ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Ceza Hukuku - Özel Hükümler

Türk Ceza Hukuku - Özel Hükümler

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 1066

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“ Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler” kitabının kısa sürede tükenen ikinci baskıda yer verilen suç tipleri, üçüncü baskıda da büyük ölçüde korunmuş, özellikle 2011 ve 2012 yıllarına gerçekleşen kanun değişiklikleriyle birlikte güncellenerek geliştirilmiştir. Bunun yanında ikinci baskıdan sonra gerek öğretide gerekse uygulamada ortaya çıkan gelişmeler, güncel yargı kararlarıyla birlikte değerlendirilmiştir. Bu geliştirme ve güncelleme çalışmaları esnasında, kitabın bir ders kitabı olma özelliği korunmaya çalışılmıştır. Bununla birlikte üçüncü baskıda eklenen ve gözden geçirilen teorik açıklamalarla sadece lisans düzeyinde öğrencilerin faydalanabileceği bir eser olmanın ötesinde, uygulamacıların da başvurabileceği bir kaynak olmasına özen gösterilmiştir.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Uluslararası Suçlar
-       Hayata ve Vücut Dokunulmazlığına Karşı Suçlar
-       Cinsel Dokunulmazlığı Karşı Suçlar
-       Hürriyete Karşı Suçlar
-       Şerefe Karşı Suçlar
-       Özel Hayata ve Hayatın Gizli Alanına Karşı Suçlar
-       Malvarlığına Karşı Suçlar
-       Genel Tehlike Yaratan Suçlar
-       Kamunun Sağlığına Karşı Suçlar
-       Kamu Güvenine Karşı Suçlar
-       Genel Ahlaka Karşı Suçlar
-       Aile Düzenine Karşı Suçlar
-       Ekonomi, Sanayi ve Ticarete Karşı Suçlar
-       Bilişim Alanında Suçlar
-       Kamu İdaresinin Güvenirliliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar
Adliyeye Karşı Suçlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963