scorecardresearch.com Suç Gelirlerinin Aklanmasına İlişkin Suçlar ve Yaptırımlar ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Suç Gelirlerinin Aklanmasına İlişkin Suçlar ve Yaptırımlar

Suç Gelirlerinin Aklanmasına İlişkin Suçlar ve Yaptırımlar

Yazar : Murat Volkan Dülger

Sayfa Sayısı : 788

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Çalışmamızda suç gelirlerinin aklanmasına ilişkin suçlar ve yaptırımlar çok boyutlu olarak ele alınmıştır. Konu hem uluslararası hem de ulusal boyutu gözetilerek incelenmiştir. Bu bağlamda konuyla ilgili uluslararası düzenlemelere yer verildiği gibi, bu alanda çalışma yapan çok uluslu yapılanmalara ve yabancı ülkelerdeki düzenleme ve kuruluşlara da yer verilmiştir. Ayrıca konunun yakından ilgili olduğu kayıt dışı ekonomi, ekonomik suçluluk, organize suçluluk ve terörizmin finansmanı da inceleme konusu yapılmıştır. Bu çok boyutlu açıklamalardan sonra esas olarak 5237 sayılı TCK\''nın 282. maddesinin 1. ve 2. fıkrasında yer alan, suç gelirlerinin aklanması ve aklanmış gelirlerinin bulundurulması ve satın alınması suçları, yine bu yasayla uygulamamıza giren modern suç teorisi esas alınarak açıklanmış, tüm bölümlerde ayrıntılı teorik açıklamalara yer verilmiştir. Ayrıca çalışmamızda 5549 sayılı Suç Gelirlerinin Aklanmasıyla Mücadele Yasası\''nda yer alan suçlar ve kabahatler ile aklamayla mücadele alınması gereken tedbirlere de ayrıntılı şekilde yer verilmiştir.”
Konu Başlıkları
-       Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerinin Aklanması Suçu
-       Aklanmış Malvarlığı Değerlerinin Satın Alınması ve Kabul Edilmesi Suçu
-       5549 Sayılı Yasada Yer Alan Aklamayla İlgili Suçlar ve Kabahatler
-       Uluslararası ve Ulusal Ceza Hukuklarında Aklama Suçu
-       Suç Gelirlerinin Aklanmasının Uluslararası Boyutu
Suç Gelirlerinin Aklanmasıyla Mücadelede Önleyici Tedbirler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963