scorecardresearch.com Pratik Çalışma Kitabı III ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pratik Çalışma Kitabı III

Pratik Çalışma Kitabı III

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 351

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Açıklamalı – Şematik Pratik Çalışma Kitabı serisinin "Ceza Özel Hukuku" başlıklı üçüncü kitabının 3. baskısında, bir önceki baskıda yer verilen suç tiplerine ilişkin şematik anlatımlar gözden geçirilmiş, özellikle 2011 ve 2012 yıllarında gerçekleşen ve ceza özel hukukunu ilgilendiren kanun değişiklikleri gerek suç tipi anlatımlarına gerekse pratik çalışma çözümlerine yansıtılmış, çözümlü pratik çalışma sayısı ise ciddi oranda arttırılmıştır. Aynı şekilde karar tahlili çalışmalarında kullanılmak üzere seçilen yargı kararlarının olabildiğince yeni tarihli olmasına özen gösterilmiştir.
İçeriği ve sistematiği itibariyle kendi alanında tek olan bu pratik çalışma kitabında, suç tipleri belli bir metodoloji çerçevesinde en önemli noktalarıyla, takip kolaylığını sağlamak amacıyla şematik olarak özetlenmiştir. Kitapta kullanılan metodoloji ve suç tipleri hakkındaki ayrıntılı değerlendirmeler için, aynı yazarların "Türk Ceza Hukuku Özel Hükümler" kitabının 3. baskısı (2012) dikkate alınmalıdır. Bunun dışında meslek sınavlarına hazırlananlar için de geçmiş yıllarda çıkan ve ceza özel hukukuyla ilgili sorular cevaplarıyla birlikte aktarılmıştır.

Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
33 Suç Tipinin Şematik Özeti/115 Çözümlü Pratik Çalışma/62 Çözümlenmemiş Pratik Çalışma/75 Örnek Yargı Kararı/Geçmiş Yıllarda Yapılan Lisans Sınavları/Meslek Sınavlarında Çıkmış Sorular ve Cevapları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963