scorecardresearch.com Pratik Çalışma Kitabı – III Ceza Hukuku Özel Hükümler ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pratik Çalışma Kitabı – III Ceza Hukuku Özel Hükümler

Pratik Çalışma Kitabı – III Ceza Hukuku Özel Hükümler

Yazar : Veli Özer Özbek

Sayfa Sayısı : 396

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


"Açıklamalı Şematik Pratik Çalışma Kitabı" serisinin üçüncü kitabı olan bu eser, Ceza Özel Hukuku derslerinde öğretilen teorik bilgilerin hem görsel sistematik bir şekilde özetlenmesi hem de öğrenilen bilgilerin çözümlü çözümsüz pratik çalışmalarla pekiştirilmesi amacına hizmet eden bir yardımcı ders kaynağı olarak hazırlanmıştır. Genel olarak suç tiplerinin tercihinde hem uygulamada sık karşılaşılan hem de lisans öğreniminde üzerinde en çok durulan suçlara öncelik verilmiştir. Ayrıca öğrencinin edindiği bilgiyi çabuk hatırlamasını sağlayacak görsel unsurlar da kullanılmaya Özen gösterilmiştir. Kitapta örnek yargı kararları ve geçmiş yıllarda meslek sınavlarında sorulan sorulara da cevaplarıyla birlikte yer verilerek, meslek sınavlarına hazırlanan öğrencilerin de başvurabileceği bir kitap olması amaçlanmıştır.
Konu Başlıkları
-       Şematik Suç Tipi Özetleri
-       Çözümlü – Çözümsüz Pratik Çalışmalar
-       Örnek Yargı Kararları
-       Geçmiş Yıllarda Yapılan Lisans Sınavları
Meslek Sınavlarında Çıkmış Sorular ve Cevapları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963