scorecardresearch.com İhaleye İlişkin Suçlar ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
İhaleye İlişkin Suçlar

İhaleye İlişkin Suçlar

Yazar : CÜNEYD ALTIPARMAK

Sayfa Sayısı : 179

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Son dönemlerde çok Fazla gündeme gelen ihaleye fesat karıştırma ve edimin ifasına fesat karıştırma suçlarına ilişkin olarak hazırlanan bu kitapta, bahse konu suçların tarihsel gelişimine, karşılaştırmalı hukuktaki yerine, önceki ceza mevzuatındaki düzenlenme biçimlerine ilişkin bilgiler verilmiştir. Bu yönüyle okuyucuda bu suçlar hakkında sistemli bilgi oluşturmak hedeflenmiştir. Kitap, başlıca üç özelliği ile gerek akademik çevreye ve gerekse uygulama içerisinde olan (hakim, savcı, avukat, uzman vs.) kimselere faydalı olma gayreti gütmektedir. Güncel yargı kararları ve Kamu İhale Kurumu kararları ışığında, ihale öncesi, ihale esnasında ve sonrasında olmak üzere bu alana konu olabilecek suçların tamamı incelenmeye çalışılmış ve paralel olarak idari süreç de ilgili olduğu nispette ele alınmıştır. Öncelikle kitap, ihale sürecinin kapsamını, argümanlarını ve kriterlerini net bir biçimde ortaya koyma gayretinin ürünüdür. İkinci olarak, ihale sürecinde işlenebilecek diğer suçlar karşılaştırmalı olarak ve örneklerle ele alınmıştır. Son olarak ise, suça konu olan ihale kapsamındaki idari sürece değinilmiştir. Kitabın anlatım diline dikkat edilmiş, son güncellemeleri de içerir biçimde tanzim edilmesine çalışılmıştır. Kitabın, karşılaştığınız sorunların çözümünde yararlanacağınız önemli bir kaynak olacağını söyleyebiliriz.

Konu Başlıkları
-       Kamu İhalelerinin Temel Esasları, İhaleye İlişkin Suçların Tarihi Gelişimi, Karşılaştırmalı Hukukta İhaleye İlişkin Suçlar ve Korunan Hukuki Yarar
Türk Ceza Kanunda Düzenlenen İhaleye İlişkin Suçlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963