scorecardresearch.com Gümrük Kaçakçılığı Davalarında "Fiili" Değerlendirme - Derdest ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Gümrük Kaçakçılığı Davalarında "Fiili" Değerlendirme - Derdest

Gümrük Kaçakçılığı Davalarında "Fiili" Değerlendirme - Derdest

Yazar : Erhan Günay

Sayfa Sayısı : 500

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci bölümde; Tüm Kaçakçılık Kanunları Uygulamasıyla İlgili İncelemeleri, ikici bölümde; 1918, 4926 ve 5607 s. Kanunlar yönüyle karşılaştırılmasına yönelik uygulamaya yer verilen kitapta, üçüncü bölümde ithalat ve ihracat kaçakçılığına ilişkin kabahatler kapsamlı bir içerikle sunulmuştur. Ek bölümde ise: Tüm kaçakçılıkla mücadele kanunları, Türk Ceza Kanunu, Kabahatler Kanunu uygulamasında bilinmesi gerekli olan teorik ve pratik bilgi ve kurallar geniş bir boyut içinde anlatılmıştır.Uygulamacının yararlanabileceği kitap, somut örneklerle ve ilgili Yargıtay kararları ile zenginleştirilmiştir

Gümrük Kaçakçılığı Davalarında Fiili Değerlendirme Derdest Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları

1918, 4926, 5607 Sayılı Kanunların Karşılaştırmalı Uygulaması
Kaçakçılık Kanun Değerlendirmesinde Yapılan Hatalı İşlemler
1918, 4926, 5607 Sayılı Kanunlar Yönüyle Somut - Örnekli Kaçakçılık Fiilleri
5607 Sayılı Kanun Kapsamında Kalan İthalat ve İhracat Kabahatleri
1918, 4926, 5607 Sayılı KMK, 5237 Sayılı TCK, 5326 Sayılı KK, 5015 Sayılı PPK Uygulaması
Uygulamalı - Örnek Anlatımlı Kaçakçılık Fiilleri ve Uygun Yasa Maddeleri
Kaçakçılık Davalarında Fiile Göre Savunmanın Değerlendirmesi
1918, 4926, 5607 Sayılı Kanun Kapsamındaki Suç ve Cezalar Tablosu
1918, 4926, 5607 Sayılı Kanun Madde Terimlerine Ait Karşılaştırmalı Tablo
1918, 4926, 5607 Sayılı Kanun Madde - Fıkra - Bent''e - Ait Karşılaştırmalı Tablo

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963