scorecardresearch.com Genel Hükümlerle Bağlantılı Olarak Kasten İnsan Öldürme Suçları ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Genel Hükümlerle Bağlantılı Olarak Kasten İnsan Öldürme Suçları

Genel Hükümlerle Bağlantılı Olarak Kasten İnsan Öldürme Suçları

Yazar : Cengiz Otacı

Sayfa Sayısı : 656

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İnsan öldürme suçunda en çok uygulaması yapılan genel hükümlerle ilgili açıklamaların ve yargı kararlarının bulunduğu kitap; öğreti görüşleri ile yargı kararlarını bir arada ele alarak, birleştirdikleri, ayrıldıkları noktalar gösterilmeye çalışılmıştır.Yazar, yargı kararlarının süreç içinde değiştiği gerçeği ile değişen görüşlere işaret etmiş ve insan öldürme suçunun tarihsel gelişiminden Türk Hukuk tarihinde insan öldürme kavramını ve konunun tüm boyutlarını ayrıntılı olarak incelenmiştir.

Kasten İnsan Öldürme Suçları Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları

Basit ve Nitelikli İnsan Öldürme
İhmali Davranışla İnsan Öldürme
İntihara Yönlendirme
Neticesi Sebebiyle Ağırlaşan İnsan Öldürme
Meşru Savunma
Haksız Tahrik
Hata
Suça Teşebbüs
İştirak
Yaş Küçüklüğü ve Akıl Hastalığı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963