scorecardresearch.com Dolandırıcılık ve Belgede Sahtecilik Davalarında Yargılama Süreci - (Olay İddianame Savunma Hüküm) ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dolandırıcılık ve Belgede Sahtecilik Davalarında Yargılama Süreci - (Olay İddianame Savunma Hüküm)

Dolandırıcılık ve Belgede Sahtecilik Davalarında Yargılama Süreci - (Olay İddianame Savunma Hüküm)

Yazar : Erhan Günay

Sayfa Sayısı : 178

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ekonomik yaşamda yoğun şekilde işlenen suçların başında "dolandırıcılık ve belgede sahtecilik" suçları ilk sırada yer almaktadır. Yerel mahkemeleri yoğun bir şekilde meşgul eden bu suçlar öğreti ve Yargısal Kararlar ışığında pratik olarak incelenmiştir. Kitap üç bölümden oluşmaktadır.
Birinci bölümde; dolandırıcılık ve belgede sahtecilik suçlarının yasal maddeleri özet olarak öğreti görüşü ve yargısal kararlarla desteklenerek ifade edilmiştir, ikinci bölümde; anılan suçlar uygulamalı biçimde olay – suçlama – savunma hüküm başlıkları altında örneklendirilmiş ve yine öğreti görüşü ile yargısal kararlardan yararlanılmıştır. Üçüncü bölümde ise; dolandırıcılık belgede sahtecilik ile banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması suçlarıyla ilgili Yargıtay''ın en yeni kararlarına sistematik şekilde yer verilmiştir. Kitap bu pratik kullanımı ile uygulayıcıların kolaylıkla faydalanabileceği bir kaynak teşkil etmektedir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       İlgili Yasal Hükümler ve Açıklamalar
-       Uygulamalı Olaya – Suçlama – Savunma – Hüküm
Sahtecilik – Dolandırıcılık – Banka ve Kredi Kartlarının Kötüye Kullanılmasına İlişkin En Yeni Yargıtay Kararları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963