scorecardresearch.com Criminal Law in the Global Risk Society ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Criminal Law in the Global Risk Society

Criminal Law in the Global Risk Society

Yazar : Feridun Yenisey

Sayfa Sayısı : 697

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap, Hans-Heinrich Jescheck Ödül Töreninde yapılan konuşmaların dışında, Kolokyum sırasında sunulan tebliğlere de yer vermektedir. Bu tebliğler, Hans-Heinrich Jescheck’in mukayeseli hukuk alanında bilimsel mirası olan ve Max Planck Enstitüsünde yürütülmekte bulunan yeni bilimsel çalışmaları aksettirmekte ve – bu Kolokyumun içeriğine de yansımış bulunan - “Ceza Hukuku ile Kriminolojinin tek çatı altında birleştirilmesi“ fikrini gerçekleştirmektedir. Kitapta yer alan makaleler Ceza Hukukunun Avrupalılaşması ve Avrupa İnsan Hakları konularına yoğunlaşmış bulunmaktadır. Diğer taraftan, olası teröristlerin özgürlüklerinin, önleme amacı ile kısıtlanması ve ceza muhakemesinde uygulanan gizli araştırma yöntemleri konuları örnek alınarak, risk altındaki modern Dünya toplumunun Ceza Hukukuna ilişkin sorunları incelenmektedir. Kitapta yer alan, aynı konuları işleyen tebliğler ve sonradan hazırlanan Türk Hukukuna ilişkin makaleler, hem Avrupa Hukukunu, hem de Türk Ceza Hukukunu kapsamakta ve böylece, hem Freiburg’daki Enstitüde, hem de Türk Üniversitelerinde yapılan bilimsel çalışmaları ve uygulamacıların görüşlerini yansıtmaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963