scorecardresearch.com Ceza Sorumluluğunu Kaldıran veya Azaltan Nedenler ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ceza Sorumluluğunu Kaldıran veya Azaltan Nedenler

Ceza Sorumluluğunu Kaldıran veya Azaltan Nedenler

Yazar : Ali Parlar, Muzaffer Hatipoğlu

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitaptan Bulunan Konu Başlıkları
- Ceza Sorumluluğunu Kaldıran Veya Azaltan Nedenler Kanunun Hükmü Ve Amirin Emri
- Meşru Savunma Ve Zorunluluk Hali
- Hakkın Kullanılması Ve İlgilinin Rızası
- Sınırın Aşılması
- Cebir Ve Şiddet, Korkutma Ve Tehdit
- Haksız Tahrik
- Hata
- Yaş Küçüklüğü
- Akıl Hastalığı
- Sağır Ve Dilsizlik
- Geçici Nedenler, Alkol Veya Uyuşturucu Madde
- Etkisinde Olma

Kitabın geliştirilmiş ve yenilenmiş ikinci basısında, öncelikle bu geçen zaman sürecinde TCK''da yapılan değişiklikler ilgili maddelere yansıtılarak, ceza sorumluluğunu kaldıran veya azaltan nedenlere ilişkin TCK''nın 23-24. maddeleri bilimsel görüşlere atıfla, sistematik anlatım düzeni ve dipnotlu atıf sistemi çerçevesinde yargı kararlarına yansıyan uygulamalarla açıklanmış ve maddelerle ilgili pek çoğu yayınlanmamış olan Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve Özel Dairelerin 2009 ve 2010 yıllarına ait kararlarına yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963