scorecardresearch.com Ceza Hukuku Uygulamaları ve Tüm Ceza Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ceza Hukuku Uygulamaları

Ceza Hukuku Uygulamaları

Yazar : Nur Centel

Sayfa Sayısı : 230

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Ceza Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap dört bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Yargıtay kararlarının nasıl incelenip analiz edileceği anlatılarak örnek gösterilmiş ve Yargıtay kararlarına yer verilmiştir. Yargıtay kararlarını incelemenin ve kendisi hakim olsaydı nasıl bir sonuca ulaşacağını açıklamanın öğrencilere sağlayacağı yarar, gerçek olaylarda suçların unsurlarının ve ceza hukukuna ilişkin diğer konuların nasıl değerlendirildiğini öğrenmek kadar; şimdiden meslek yaşamları için iddianame, savunma layihası veya karar yazma deneyimi kazanmak olacaktır. Belirtelim ki, kitaba alınan Yargıtay kararlarının kolay anlaşılanlar arasından seçilmesine, doyurucu gerekçeli ve uygulamada sık rastlanan suçlar ile hukuki sorunlara ilişkin olmasına özen gösterilmiştir.İkinci bölümde, kurgu olaylara ve bunların çözümlerine yer verilmiştir. Örneklerin cevapları hazırlanırken ayrıntıya girilmemiş, hukuki değerlendirmelerin nedenini öğrencilerin düşünmeleri, gerektiğinde yasaya ve diğer kaynaklara bakarak araştırma yapma alışkanlığını kazanmaları sağlanmak istenmiştir. Bu nedenle suçların unsurları hakkında teorik bilgi de verilmemiştir. Kurgu olaylardaki suçların öğrenilmesi için Centel/Zafer/Çakmut Kişilere Karşı İşlenen Suçlar Cilt I, Beta, İstanbul 2007 adlı kitabımızdan yararlanılmasını önermekteyiz.Üçüncü bölümde öğrencilerin her zaman merak ettikleri geçmiş dönemlerin vize-final-bütünleme sorularına, dördüncü bölümde ise bunların cevaplarına yer verilmiştir. Cevapların ayrı bölümde toplu olarak gösterilmesi, öğrencilerin soruları önce kendilerinin çözüp sonra cevap anahtarıyla karşılaştırmalarına olanak sağlamak içindir. Cevap anahtarı gösterilmeyen sorular, pratik çalışma gereçleri olarak derslerde birlikte çözülecektir

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963