scorecardresearch.com On İkinci Bilgi ve Tüm Çeviri Romanlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
On İkinci Bilgi

On İkinci Bilgi

Yazar : James Redfield

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : ALTIN KİTAPLAR

Tür : Çeviri Romanlar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Onun kitapları yirmi yıldır elden ele dolaşıyor. Milyonlarca okur açıklanan ruhsal bilgileri sahiplendi ve kehanetin öngördüğü yolculuğa çıkmak için hazırlıklarını tamamladı. Dinler arası çatışmanın nükleer bir tehdit oluşturduğu ve politik yozlaşmanın giderek arttığı şu dönemde James Redfield, 21 Aralık 2012’de bu yolculuğa çıkacak olanların ilk bilgilerinin üzerine yenilerini inşa ediyor.
Yirmi birinci yüzyılın ikinci on yılında sessizce yaklaşan bir tehlikeyi işaret eden antik ve gizemli bir elyazmasının parçalarını ele geçiren iki dost, içerdiği anlamı çözebilmek amacıyla mesajın tamamını bulmak için bir araştırmaya girişirler. Ancak karşılarında daha önce varlıklarından bile haberdar olmadıkları devasa güçlerle hemen hemen her dine mensup fanatikleri bulurlar. Çıktıkları yolculukta engelleri aşmak için gerekli olan azme sahip olsalar da, insanlık adına neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar vermeleri için ne zamanları ne de yeterli bilgileri vardır.
James Redfield On İkinci Bilgi’de “kıssa etkisi” adını verdiği kavramı kullanarak, dinler arasında var olan benzerliklerle farklılıkları temel aldığı yepyeni bir yöntemle, bunların içinde barınan ve ruhsal deneyimlerimize enerji katan, hayatlarımızı, dünyamızı dönüştürebilme potansiyeline sahip ebedi, ezoterik bir gücün varlığını tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Korkusuz'

  Yazar : TANJA HEITMANN

  Tür : Çeviri Romanlar


  Gölgelere bile güvenilmeyen bir şehirde, farklı dünyalar arasında aşk, yasak bir meyvedir.Sosyetik sanat camiasında monoton...
  Devamı...
 • 'Sophie Dean'i Terk Etmek'

  Yazar : Alexandra Whitaker

  Tür : Çeviri Romanlar


  Sophie Dean''i Terk Etmek - Alexandra Whitaker O akşam Adam bahçeye çıkıp evini izledi; ihtiyacı olan sakinliği...
  Devamı...
 • 'Eskizci'

  Yazar : Roland Watson-Grant

  Tür : Çeviri Romanlar


  Eskizci - Roland Watson-Grant "Mükemmel düzeyde eğlenceli, acayip bir ilk roman" -The Times- "Yaşamın kırılan...
  Devamı...
 • 'Büyücüler'

  Yazar : Lev Grossman

  Tür : Çeviri Romanlar


  Büyücüler - Lev Grossman Yasak bilgilerin gizli dünyasında gücün bedeli ağırdır Zekâsıyla yaşıtlarının arasından...
  Devamı...
 • 'Hep Yuvaya Dönmek'

  Yazar : Ursula Le Guin

  Tür : Çeviri Romanlar


  Hep Yuvaya Dönmek Ursula Le Guin “Ütopyalar imkânsızdır. Ama yazabiliriz” diyen fantastik edebiyat ve bilimkurgu...
  Devamı...
 • 'Yabancının Çocuğu'

  Yazar : Alan Hollinghurst

  Tür : Çeviri Romanlar


  Yabancının Çocuğu Alan Hollinghurst 1913 yazında, aristokrat genç şair Cecil Valance, hafta sonunu geçirmek için...
  Devamı...
 • 'Ödlekler Cesurdur'

  Yazar : William Saroyan

  Tür : Çeviri Romanlar


  1917 yılıydı, tam elli yıl önce, gene bu aydı belki, temmuz. Sen bağda yalnız kalıyordun. Karın ve iki oğlun Bitlis''teydiler,...
  Devamı...
 • 'Balıkçı Sevdası'

  Yazar : Yervant Sırmakeşhanlıyan

  Tür : Çeviri Romanlar


  Denizi ve deniz kıyısını, bir karıncanın, yeraltındaki yuvasının kıyı bucağını bildiği kadar iyi biliyordu Hacı Tuma. Sevdiği,...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963