scorecardresearch.com Ölülerle Konuşmak ve Tüm Çeviri Romanlar Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ölülerle Konuşmak

Ölülerle Konuşmak

Yazar : Harry Bingham

Sayfa Sayısı : 336

Yayınevi : İTHAKİ YAYINLARI

Tür : Çeviri Romanlar

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kendi zihninizde savaş varsa barışın hüküm sürdüğü bir dünyada yaşamanın anlamı yoktur.

Dedektif Fiona Griffiths’in ilk cinayet vakası tüyler ürperticidir; bir kadın ve altı yaşındaki kızı köhne bir dairede vahşice öldürülmüştür. Tek ipucu ölü bir işadamının olay yerinde bulunan banka kartıdır.
Fiona kendini mesleğine adamış, son derece zeki bir polistir fakat gözler önüne sermekten hoşlanmadığı başka yanları da vardır. Özgeçmişindeki iki yıllık boşlukla bağlantılıdır bu; ağlayamamasıyla ve cesetlere duyduğu şaşırtıcı yakınlıkla.
Fiona geçmişini ardında bırakma derdindedir fakat cinayetler vahşileştikçe o da merhametsiz bir şekilde zihninin karanlık köşelerine sürüklenir, üstelik orada başka bir ölü kız daha vardır: Kendisi.

Stieg Larsson’un Lisbeth Salander hayranları İngiliz yazar Bingham’ın kadın kahramanı ile sıkı dost olacaklar. Topluma uyum sağlamaya çalışan sıradışı ve yaralı bir kadın… Bitmek bilmeyen bir hareket, gerçekçi bir kurgu… Publishers Weekly

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Mahşer Günü'

  Yazar : Alan M. Dershowitz

  Tür : Çeviri Romanlar


  Mahşer Günü   -   Alan M. DershowitzÇarpıcı ve şaşırtıcı bir terör eylemi, Orta Doğu’daki gerginliği...
  Devamı...
 • 'Sevginin Bağladıkları '

  Yazar : Marie Bostwick

  Tür : Çeviri Romanlar


  Sevginin Bağladıkları - Marie Bostwick Kaçışlar geçmişle yüzleşmeyi, düşleri gerçekleştirmek ise inancı gerektirir.Pamuk...
  Devamı...
 • 'Yeni Biri Kalpyanı Koyu'

  Yazar : Cathy Cole

  Tür : Çeviri Romanlar


  Yeni Biri Kalpyanı Koyu   -   Cathy ColeGençlik edebiyatında etkileyici bir çıkış yapanyeni romantik...
  Devamı...
 • 'Rüzgâr Bana Seni Fısıldadı'

  Yazar : Clara Sánchez

  Tür : Çeviri Romanlar


  Rüzgâr Bana Seni Fısıldadı - Clara SánchezVerónica on yaşlarındayken babasının çantasında kendisinden birkaç yaş büyük bir...
  Devamı...
 • 'Amerikan Derviş'

  Yazar : Ayad Akhtar

  Tür : Çeviri Romanlar


  Amerikan Derviş - Ayad Akhtar“Ben kalbi kırık olanların yanındayım.” Hadis-i Şerif  Wisconsin'de yaşayan...
  Devamı...
 • 'Dublinliler'

  Yazar : James Joyce

  Tür : Çeviri Romanlar


  Dublinliler   -   James JoyceJoyce ilk önemli yapıtı olan Dublinliler’i kaleme almaya başladığında...
  Devamı...
 • 'Kara Pazar'

  Yazar : Thomas Haris

  Tür : Çeviri Romanlar


  Kara Pazar   -   Thomas HarisGünlerden pazar. Seksen bin kişi New Orleans’ta oynanacak Süper Kupa...
  Devamı...
 • 'Yanlış'

  Yazar : ANDONIS SAMARAKIS

  Tür : Çeviri Romanlar


  Yanlış - ANDONIS SAMARAKIS     ...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963