scorecardresearch.com Willoughby Ailesi ve Tüm Çağdaş Çocuk Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Willoughby Ailesi

Willoughby Ailesi

Yazar : Lois Lowry

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : ARKADAŞ YAYINEVİ

Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


WILLOUGHBY AİLESİ,  Lois Lowry’nin “Newbery Medal” ödülü alan YILDIZLARI SAYMAK, SEÇİLMİŞ KİŞİ, MESAJCI ve MAVİYİ TOPLAMAK adlı kitaplarından sonra, Arkadaş Gençlik dizisinden çıkan beşinci kitabı.

Lois Lowry, “eski moda bir öykü” diye adlandırdığı Willoughby Ailesi  ile;  “acınası halde fakat sevimlilikten de ödün vermeyen öksüzlerle, huysuz ve cimri akrabalarla, cömert vasilerle ve şirin çocukların geçirdiği dönüşümlerle dolu” diye adlandırdığı bir dolu eski kitaba bir yenisini ekliyor.
4 çocuklu “eski moda” bir aile olan Willoughby’ler;
Timothy,
ikizler Barnaby A ve Barnaby B,
en küçükleri Jane,
çocukları olduğunu sık sık unutan ebeveynleri, 
maymun suratlı öksüz bir bebek,
mendebur bir dadı,
melankolik bir para babası,
çığ altında kalan trenden çıkan titiz anne ve oğlu,
yaltakçı bir postane müdürü…
Bu eski moda kitabı okurken çok eğleneceksiniz.

WILLOUGHBY AİLESİ’nde Lowry  kitabı şaka yollu bir “sözlük” ve “kaynakça” ile sonlandırıyor.

Çok yönlü ve yenilikçi bir yazar olan LOIS LOWRY 20 Mart 1937’de Hawaii’de dünyaya geldi. Babası Amerikan ordusunda diş hekimi olarak görev yaptığı için ailesi ile beraber birçok farklı şehir ve ülkede yaşadı. Brown Üniversitesi’nden mezun oldu. Popüler Anastasia Krupnik serisi de dahil olmak üzere otuzdan fazla kitap yazdı. “Boston Globe-Horn Book”,“Dorothy Canfield Fisher”, “California Genç Okuyucular Madalyası”,“Mark Twain” ve “Newbery Medal” ödüllerine layık görüldü. Evli ve 2 çocuk annesi olan yazar Boston’da ve Maine’de 1840’lardan kalma bir çiftlikte yaşamaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963