scorecardresearch.com THOMAS BREZINA SEVİMLİ CANAVARLAR SERİSİ (10 KİTAP) ve Tüm Çağdaş Çocuk Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
THOMAS BREZINA SEVİMLİ CANAVARLAR SERİSİ (10 KİTAP)

THOMAS BREZINA SEVİMLİ CANAVARLAR SERİSİ (10 KİTAP)

Yazar : Thomas Brezina

Yayınevi : CAN YAYINLARI

Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


MAX INTİKAM PEŞİNDE
CANAVARLAR OKULDA
GİZLİ GÖREV
UÇAKTAKİ ISKELET
OKULDAKİ HAYALET
HAYALET GEMİYLE YOLCULUK
KONUŞAN FUTBOL TOPU
YEŞİL KORKU TÜNELİNDEKİ SIR
PERİLİ OTELDE TATİL
KORKUNÇ AİLECANAVARLAR OKULDA
Thomas Brezina''nın çocuklar için yazdığı kitapları, dünyanın gört bir yanında 13 milyondan çok çocuk okumuş. 10 kitaptan oluşan Sevimli Çanavarlar dizisinin ilk kitabı olan Yeşil Korku Tünelindeki Sır''da, kahramanlarımızla tanışmıştınız. İkinci kitap: Canavarlar Okuldua, kahramanlrımızın yeni bir serüvenince yer veriyor. Canavarların gizlendiği Yeşil Korku Tüneli satışa çıkarılmıştır. Max, bşkalarına kaptırmamak için tüneli satın almaya kalkışır. ancak bunun için para gereklidir. Bu parayı bulmanın yollarını arar. Bulduğu çare, canavarları istyene kiralamaktır. Deniz canavarı Luzilla, kopuk ayak Ayakçık, Frankenştayn''ın kardeşi Frankestayncık mumya Mombo, 144 yaşındaki canavar Boris, tam 1209 yaşındaki bebek canavar Nessima, Drakula''nın yeğeni Bebek Drak üç başlı cehennem köpeği Zerbi, küçük Max''ın bu planına boyun eğerler, ona yardımcı olurlar. Ancak, işler hiç de umdukları gibi gitmez...


OKULDAKİ HAYALET
Terk edilmiş bir korku tünelinde yaşayan canavarlarla tanıştığı günden sonra yaşamı tümüyle değişen Max''ın ve bu ürkütücü ama sevimli canavarlar''ın serüvenelri sürüp gidiyor. Bu kez de okuldjaki müzik öğretmeniyle başalrı derde giriyor. Okulda yaşadığı birtakım tuhaf olayları okula yeni atanan müzik öğretmeninin düzenlediğine inanan Max onun bir zombi yani yaşayan ölü olduğundan kuşkulanır; canavarların da yardımıyla adamın foyasını ortaya çıkarmak için birtakım planlar yapar. Canavarları da yanına alarak gizlice müzik öğretmeninin evine girer ve ona bir tuzak hazırlar. Amacı, onu yakalayıp bir tabuta koymak, sonra da mezarlığa götürüp bırakmaktır. Ancak, öüretmenin evinde hiç ummadığı bir olayla karşılaşır. Alman yazar Thomas Brezina''nın on kitaplık Sevimli Canavarlar Dizisi''nin sekizinci kitabı olan Okuldaki Hayalet de yine soluk soluğa okunacak bir serüven.


HAYALET GEMİYLE YOLCULUK
Sevimli Canavarlar dizisinin dokuzuncu kitabı olan Hayalet Gemiyle Yolculuk''ta kahramanlarımız bu kez kendilerini bir hayalet gemide buluyorlar. Max''ın canavar arkadaşları, onun bütün uyarılarına kulaklarını tıkayarak Donna Doria adlı bir hayalet gemiyle yolculuğa çıkmışlardır. Aradan dört hafta geçip de gemi geri gelmeyince Max kaygılanır; arkadaşlarını bulabilmek için araştırmalara başlar. Bu arada Donna Doria''nın gerçek öyküsünü öğrenince iyice korkuya kapılır.Bir yolunu bulup geminin yola çıktığı uzak limana gider, arkadaşlarının izini sürmeye başlar. Her zaman olduğu gibi kahramanlarımızı yine bin bir tehlike beklemektedir.


KONUŞAN FUTBOL TOPU
Sevimli Canavarlar''ın biricik arkadaşı olan Max, bir gün kapısının önünde tuhaf bir defter bulur. İçinde birtakım garip mesajlar, hatta tehditler yazılıdır. Bu defterin gizlerini anlamaya çalışırken, babasının sevimsiz patronunun sevimsiz mi sevimsiz oğlu çıkar karşısına. Kendini beğenmişin biri olan bu çocukla bir türlü dost olamayan Max, onunla bir bahse tutuşur. Futbol maçı yapacaklardır, kazanan kaybedene en değerli eşyasını verecektir. Defterde yazılı tehditleri ciddiye almayan Max, bunların birer birer gerçekleştiğini gördükçe iyice korkmaya başlar. Max''a yardımcı olmak isteyen Sevimli Canavarlar ona konuşan tuhaf bir futbol topu armağan ederler. ancak Max, bu topun hiç de hoş olmayan özellikleri olduğunu çok geçmeden anlar ve toptan kurtulmak ister. Ne yazık ki bu o kadar kolay olmayacak, Max''ın başı bir türlü dertten kurtulamayacaktır. Alman çocuk kitapları yazarı Thomas Brezina''nın yazdığı on kitaptan oluşan Sevimli Canavarlar Dizisi bu kitapla son buluyor.


PERİLİ OTELDE TATİL
Sevimli Canavarlar''daki kahramanları artık tanıyorsunuz. Başta Max ve onun canavar dostları: Göl canavarı Luzilla, kopuk ayak ayakçık, Frankenştayn''ın kardeşi Frenkenştayncık, mumya Mombo, 144 yaşındaki canavar Taşkafa Boris
, 1209 yaşındaki bebek canavar Nessina, Drakula''nın yeğeni vampir Bebek Drak ve üç kafalı cehennem köpeği Zerbi. Bunlar, yeryüzünde kalan son canavarlardır; herkesten gizlenmektedir. Tek umutları, brındıkları, kullanılmayan korku tünelini satın alıp oraya yerleşmektir. Satın alacak parayı kazanmanın yolu da Max''ın onları kiralamasıdır. Bu kez Max''la ablası Dodo''nun gittikleri yaz kampının yakınındaki bir perili otele yerleşen canavarlar, hem otelin sahibinin isteği üzerine otelde kalan konukları korkutma görevini üstlenirler, hem de peşlerini bırakmayan canavar sirkinin sahibesi Karla Kapkaç''tan kurtulmaya çalışırlar. elbette yine başları sürekli derde girer. Perili Otelde Tatil, ünlü yazar Thomas Brezina''nın on kitaplık dizisinin üçüncü kitabıdır.
Radikal Blog Kullanıcı Avatarı
09.09.2013 22:54
ugvh

Nasıl?

Güzel bir seriye benziyor. Sadece 1 kitabını okudum ve bayıldım. Seriyi topluca nasıl ve nereden satın alabilirim acaba?

0

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Kayıp Ülkenin Çocuğu'

  Yazar : Yalvaç Ural

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Yalvaç Ural'dan bir “Ege Atlantisi” hikâyesi.
  Devamı...
 • 'Pöti'

  Yazar : Gökçe Gökçeer, Mustafa Gündem (resimleyen)

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Bir Barınak Köpeğinin Öyküsü
  Devamı...
 • 'Asla Neden Diye Sorma'

  Yazar : Shaun Tan

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Avustralyalı yazar-çizer Shaun Tan’den, evrensel temalar üzerine kurulu güçlü bir resimli öykü.
  Devamı...
 • 'Makineler ve İnsanlar'

  Yazar : Brigitte Labbe

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Kontrol kimde? Makinelerde mi, insanda mı?
  Devamı...
 • 'Müze'

  Yazar : Susan Verde

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Müzelere ilişkin durağan ve “eski” algımızı bozacak enerji dolu bir kitap!
  Devamı...
 • 'Dünya Atlası'

  Yazar : Kolektif

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Arka Kapak Yazısı : Yeni National Geographic Dünya Atlası, sıradan bir atlas olmanın çok ötesinde. Çocuklarınız kıtaları...
  Devamı...
 • 'Yol Ayrımı'

  Yazar : Celaleddin Vatandaş

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Eskiden rahmet yağardı, şimdi yağmur yağıyor. Eskiden kazancın öncelikle bereketli olması istenirdi, şimdi kazancın sadece...
  Devamı...
 • 'Beklenen'

  Yazar : Gamze Karadağ

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Sevdiğim artık dayanamıyorum sensizliğe. Seni dileyen dudaklarım suskun. Gözlerimi kapıyorum usulca. Nerem acıyor bilemiyorum....
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963