scorecardresearch.com Meşhur Olan Fakir Çocuklar ve Tüm Çağdaş Çocuk Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Meşhur Olan Fakir Çocuklar

Meşhur Olan Fakir Çocuklar

Yazar : Saliha Şahan

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : TİMAŞ YAYINEVİ

Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Merhaba

Bu kitap aslında fakirlik edebiyatı yapmaz. Amacı hayattan şikâyet edenlere, umutsuzluğa düşenlere, üşenenlere, erteleyenlere ve vazgeçenlere “yapanlar nasıl yapmış” tarzı tablolar sunmaktır. Emek vermeksizin başarı elde edilmiyor madem, fırsatların peşinden bir an evvel koşmak gerek.

Örnek Hayatlar serisinin size dünyaları vereceğini söylemek büyük bir iddia olur. Ancak içinizdeki gençlik enerjisini harekete geçirip dünyanın siin peşinden koşmasını sağlayabilir.

Boş durmak ölüm, taklit uşaklık; çalışmak ise hayat ve hürriyettir.”Çocuklar ve Gençlerin doğru yetiştirilmelerinde en önemli etken örneklerdir. Çoğu zaman kendilerine şeçtikleri rol modelleri taklit ederek hayatlarına yön verirler. Bu modeller kimi zaman yakınlarındaki büyükleri kimi zaman sevdikleri artistler, şarkıcılar, futbolcular kısacası ünlüler olur. Hele de bu ünlüler seçtikleri onlara göre başarılı görünüyorsa neredeyse tek ideal haline gelirler.

Meşhur Olan Fakir Çocuklar kitabı gençlerin seçecekleri örneklerin doğru olması için sevecekleri bir tarzda hazırlanmış özel bir kitap. İçinde dünyaca üne sahip olmuş, büyük işler yapmış belki de tarih yazmış diyebileceğimiz onüç ünlünün bulunduğu bu kitap, onların hayatlarında başarılı olabilmek için katlandıkları zorlukları da göstererek zor şartların başarıya engel olamayacağını da anlatıyor. Üstelik öyküleştirilmiş anlatım tarzı ile kitap okumayı sevmeyen gençler için bile çok eğlenceli olacak nitelikte.

Hayata fakir bir ailenin çocuğu olarak başladığı halde, yılmadan büyük bir gayretle çalışan Mimar Sinan, Henry Ford, Benjamin Franklin gibi önemli şahsiyetlerin hayat hikayelerini okuyacak, hem kitapları hem de okudukları ünlüleri sevecekler…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963