scorecardresearch.com Küçük Çocuk Ve Yaşlı Ağaç ve Tüm Çağdaş Çocuk Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Küçük Çocuk Ve Yaşlı Ağaç

Küçük Çocuk Ve Yaşlı Ağaç

Yazar : Aytül Akal

Sayfa Sayısı : 93

Yayınevi : AKÇAĞ YAYINLARI

Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


En son nezaman baktınız deniz; denizin berraklığını en son ne zaman hissettiniz... ? Suyu, dağı ; yeşili yıldızı en son ne zaman gördünüz; suyun büyüsünü dağın tepesini en son ne zaman zihninize misafir ettiniz.. yeşilin tazeliğini, tazelendiciliğini; yıldızların içimize akıttığı hayalleri...?
...
En son ne zaman sarıldınız annenize.. ya da babanıza, ablanıza, ''birisi'' ne en son ne zaman sevdiğinizi söylediniz..?
En son ne zaman fark ettiniz o gökyüzünün maviliğini, derinliğini..?
Dokunmak istemez miydiniz, o maviliğe; kuşlar size hikayeler anlatsın istemez miydiniz..?
Kendi hikayelerini, başkalarının hikayelerini.. dünya durdukça yaşanacak olanlarını...
Değiverse, güzel sözler kalbinize, kalbimize..
Değmez mi?.. Değmez mi bunca güzelliğe, bunca güzelliği paylaşmaya..?
En son ne zaman... Ya da hiç...
Hiç baktınız mı etrafınızdakilere,hiç gördünüz mü, hiç fark ettiniz mi etrafınızdakileri, hissettiniz mi, düşündünüz mü..?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963