scorecardresearch.com Kesinlikle Ben, Clarıce Bean ve Tüm Çağdaş Çocuk Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kesinlikle Ben, Clarıce Bean

Kesinlikle Ben, Clarıce Bean

Yazar : LAUREN CHILD

Sayfa Sayısı : 192

Yayınevi : HAYYKİTAP

Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kesinlikle en eğlenceli ve komik,
Kesinlikle en sevimli,
Kesinlikle en iyi arkadaş,
Kesinlikle en zeki kız çocuğuyla tanışmaya hazır olun!

20 dile çevrilmiş İngiltere’de en çok satan çocuk kitaplarının başında yer alan, The Literacy Association WOW Award ve Red House Children’s Boks Award ödüllü Clarice Baen çocuk kitapları serisi şimdi Türkçede.

“Bayan Wilberton, öğretmenim, bizden bir kitap projesi yapmamızı istiyor ve bu kulağa kesinlikle çok sıkıcı geliyor… ta ki sonunda bir ödül verileceğini öğreninceye kadar. Ben ve kesinlikle en iyi arkadaşım Betty Moody gerçekten kazanmak istiyoruz ama nasıl???”

“Clarice Bean kesinlikle çok eğlenceli.”
THE INDEPENDENT

“Kıpır kıpır ve başına buyruk. Çok komik ve çok eğlenceli.”
THE FINANCIAL TIMES

“Hayat ve eğlenceyle dolu ve sayfaları karıştırmak inanılmaz zevkli.”
THE BOOKSELLER

“Kesinlikle müthiş bir kitap”
THE SUNDAY TIMSETüm dünyanın hayranlıkla takip ettiği çok bilmiş bir kız Clarice Bean. Henüz ilkokul öğrencisi olmasına rağmen, kendince dünyayı sorgulayan, öğretmenine isyanını kurallar gereği dile getiremeyen, ama bunu bizimle paylaşan bir kız. Tek çocuk olmayı istemesine rağmen, dört kardeşin üçüncüsü. Belki de en kötüsü bu, zira küçük kardeşinin her istediği olurken onunkiler olmuyor. Kesinlikle Ben Clarice Bean, isimli kitap onun yaşamöyküsü. Lauren Child’ın kahramanı Clarice Bean dizisinin ilk kitabı Hayy Kitap tarafından Türkçe’de yayınlandı. Bu ilk kitapla sevgili Clarice Bean’in sinirini bozan şeyleri, onu mutlu eden olayları, dünyadan istediklerini ve daha pek çok şeyi onun ağzından okuyoruz. Kimi zaman bir günlük üslubuyla, kimi zaman bir gazeteci tarafsızlığıyla olayları anlatan Clarice Bean “kesinlikle” seveceğiniz bir kahraman.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963