scorecardresearch.com İki Çocuğun Devrialemi ve Tüm Çağdaş Çocuk Edebiyatı Kitapları Radikal Kitap'ta!
İki Çocuğun Devrialemi

İki Çocuğun Devrialemi

Yazar : Jean De La Hire

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : CAN YAYINLARI

Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Jano ve Yanik, yeni dostları Bay Edwards’ın yatı Tucuman ile yeni ve nefes kesici maceralar peşinde koşarken Jano’nun babasından gelen telgraf onlara bir gerçeği hatırlatır: Yurtlarını özlediklerini. Eve dönüş yolunda da heyecan onları yalnız bırakmaz. Jean de la Hire’in kahramanları Jano ve Yanik’in serüvenlerinin anlatıldığı İki Çocuğun Devriâlemi sona eriyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Batık Şehrin İşareti'

  Yazar : Aslı Tohumcu

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Yaz tatili gelince, Özel Bolbadim Koleji’nin öğrencileri Akdeniz kıyısındaki yaz kampına giderler. Kampın yakınındaki şelalenin arkasına saklı mağaraya üslenen tarantula simgeli kötüler, karanlık tuzaklarını çoktan kurmuşlardır.
  Devamı...
 • 'Seçmeler'

  Yazar : Mehmet Akif Ersoy

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  İçindekiler Mehmet Akif Ersoy''un Yaşamı Mehmet Akif Ersoy''un Eserleri Manzum Kitapları Nesir Eserleri Kitap...
  Devamı...
 • 'En Güzel Bir Yer'

  Yazar : Handan Durgut

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Neresidir en güzel yer? Bulmak için aramalısın. İpucu istersen eğer… Kitaplara bakmalısın. Her sayfa, başka "en güzel...
  Devamı...
 • 'Normal Nedir'

  Yazar : Wolfgang Korn

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Devamı...
 • 'Tıkır'ın Mavi Kış Masalı'

  Yazar : Aysun Berktay Özmen

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Devamı...
 • 'Uyku Perisi'

  Yazar : William Joyce

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Arkadaşlar, Masalımızın kahramanı olan Uyku Perisi, yani Uykucu hep mutluluk ve huzurumuz için çabalayan bir kahraman....
  Devamı...
 • 'Dilara Evden Kaçtı'

  Yazar : Suzan Geridönmez

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Müşterileri artık süpermarketleri tercih ettiği için dükkânında gitgide yalnızlaşan Bakkal Cemal Amca’nın tek arkadaşı,...
  Devamı...
 • 'Bütün Bayraklara Karşı'

  Yazar : Sebastiano Ruiz Mignone

  Tür : Çağdaş Çocuk Edebiyatı


  Yelkenler fora! Yeni bir maceraya yelken açarken sonunda bir korsan olacağı aklının ucundan bile geçmemişti. Her...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963