scorecardresearch.com Türk Borçlar Hukuku (Genel Hükümler) ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Borçlar Hukuku (Genel Hükümler)

Türk Borçlar Hukuku (Genel Hükümler)

Yazar : Safa Reisoğlu

Sayfa Sayısı : 497

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Borçlar Hukukuna Giriş İkinci Bölüm: Borcun Kaynakları Birinci Ayırım: Hukuki İşlemlerden, Özellikle Sözleşmelerden Doğan Borçlar İkinci Ayırım: Haksız Fiillerden Doğan Borçlar Üçüncü Ayırım: Sebepsiz Zenginleşmeden Doğan Borç İlişkileri Üçüncü Bölüm: Borçların Sonuçları Birinci Ayırım: Borçların İfası İkinci Ayırım: Borçların İfa Edilmemesinin Sonuçları Üçüncü Ayırım: Borçların Üçüncü Kişilere Etkisi Dördüncü Bölüm: Borçların ve Borç İlişkilerinin Sona Ermesi, Zamanaşımını Birinci Ayırım: Sona Erme Halleri İkinci Ayırım: Zamanaşımı Beşinci Bölüm: Borç İlişkilerinde Özel Durumlar Birinci Ayırım: Müteselsil Borçlar İkinci Ayırım: Koşullar –Şarta Bağlı Borçlar- Üçüncü Ayırım: Bağlanma Parası, Cayma Parası, Ceza Koşulu Altıncı Bölüm: Borç İlişkilerinde Taraf Değişikliği Birinci Ayırım: Alacağın Devri İkinci Ayırım: Borcun Üstlenmesi Üçüncü Ayırım: Sözleşmenin Devri ve Sözleşmeye Katılma

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963