scorecardresearch.com Tacirler Arası Ticari Satımlarda Satıcının Ayıplı İfadan (ayıplı Mal Tesliminden) Sorumluluğu ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tacirler Arası Ticari Satımlarda Satıcının Ayıplı İfadan (ayıplı Mal Tesliminden) Sorumluluğu

Tacirler Arası Ticari Satımlarda Satıcının Ayıplı İfadan (ayıplı Mal Tesliminden) Sorumluluğu

Yazar : C. Salih Şahiniz

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Tacirler Arası Ticari Satım Kavramı ve Bu Tür Satımlarda Uygulanacak Kanun Hükümleri
Satıcının Ayıplı İfadan Sorumluluğunun Şartları
Alıcının Yerine Getirmesi Gereken Kanuni Külfetleri ve Yükümlülükleri
Satıcının Ayıplı İfadan Sorumluluğunun Kapsamı (Alıcı Lehine Doğan Haklar)
Zincirleme Satışlarda, Ayıplı İfadan Sorumlu Tutulan Satıcının Ara Satıcı (Kendi Satıcısı) İle Üretici veya İthalatçıya Rücu İmkanı VZincirleme Satışlarda, Alıcının, Ayıplı İfa Dolayısıyla ''''Üretici'''', ''''İthalatçı'''' veya ''''Ara Satıcının'''' Sorumluluğuna Gidip Gidemeyeceği Sorunu ve Genel Olarak ''''Üreticinin Sorumluluğu''''
Satıcının Ayıplı İfadan Genel Hükümler Uyarınca Sorumluluğu İle Özel Hükümler Uyarınca Sorumluluğunun (Ayıba Karşı Tekeffül Sorumluluğunun) Yarışması Sorunu

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963