scorecardresearch.com Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) Davaları ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) Davaları

Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) Davaları

Yazar : AV. ŞAKİR BALCI

Sayfa Sayısı : 664

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Av. Şakir Balcı’ya ait Paylaşma Davaları adlı bu çalışmanın içerisinde, öncelikle Birlikte (ortak) Mülkiyet Hukuku, doğuşu, idaresi, çeşitleri, sona erişleri gibi konular ele alınmış ve irdelenmiştir. Devamında Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) Davaları’nın aydınlatılması amaçlanmıştır. Paylaşma Davaları’nın ve konularının usul hukuku ve maddi hukuk bakımından gösterdiği özellikler dikkate alınarak, uygulamaya ışık tutacak bir yöntem benimsenmeye çalışılmıştır. Paylaşma Davaları’nın geniş ele alınmasından ayrı, ortak (paylı veya elbirliği) mülkiyetin konu olabileceği diğer davalar yine usul hukuku ve maddi hukuk bilgileri eşliğinde sunulmuştur.. Kitapta, işlenen konulara ışık tutmak üzere örnek Yargıtay Kararları ile, örnek dilekçeler yer almaktadır. Ayrıca son bölümde kitabın konusu ile ilintili mevzuat eklenmiştir. Kitapta ortak mülkiyet hukuku bilgilerinin tümü güncel olup, ortak mülkiyet hukukundan doğabilecek tüm uyuşmazlık ve dava konularının yer almasına özen gösterilmiştir. Yazarın, bu konu dışında İflasın Ertelenmesi, Konkordato, Uzlaşma Yoluyla Yeniden Yapılandırma, Onalım (Şufa) Davaları adlı ve diğer kitapları ile mevzuat derlemeleri şeklinde toplam bir adet kitabı, çeşitli hukuki konu araştırmaları ve birçok makalesi yayınlanmıştır.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Genel Olarak Birlikte (Ortak) Mülkiyet
-       Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) Davaları
-       KAYYIM – Zorunluluğu – Atanma Koşulları – Sorumluluğu
-       Alacaklı İstemiyle Paylaşma (Ortaklığın Giderilmesi) (İİK.121 – MK.648)
-       Paydaşlıktan Çıkarılma Davaları
-       Elbirliği (İştirak) Mülkiyetinin, Paylı (Müşterek) Mülkiyete Dönüştürülmesi Davaları
-       Yargıtay Kararları
-       Örnek Dilekçeler
-       İlgili Yasa Hükümleri
İlgili Genelge ve Tebliğler elikler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963