scorecardresearch.com Örnek Sözleşme Metinleri ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Örnek Sözleşme Metinleri

Örnek Sözleşme Metinleri

Yazar : Ahmet Cemal Ruhi

Sayfa Sayısı : 2638

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Biçimsel ve içerik olarak hukuka uygun yapılmamış bir sözleşme istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı engelleyecektir. Sürekli değişen ihtiyaçlara yönelik yeni tip sözleşmeleri hazırlayabilmeniz için tüm sözleşmelerin esaslı ve tali noktalarına hâkim olmanız beklenmektedir.

Bu beklentileri karşılayacak olan "Örnek Sözleşme Metinleri" kitabı 3. baskısında 1250 adet sözleşmeyi içermektedir. Kitapta, yüzlerce yeni farklı tip sözleşmeyi bulabilecek ve farklı alanlar için sıkıntı yaşamadan sözleşme hazırlayabileceksiniz.

Kitapta sayfa sayısının fazla artmaması için sözleşmenin sadece birinci sayfasına yer verilmiştir. Buradan sözleşmenin içeriği hakkında fikir sahibi olmak mümkün olacaktır. Onlarca sayfadan oluşan tam sözleşme metnine ise ekteki CD'den hızla ulaşılabilir. CD'den bulduğunuz sözleşme metnini bilgisayarınıza kaydedebilir ve istediğiniz eklemelerle kendi sözleşmenizi oluşturabilirsiniz. Konusunda uzman hukukçuların deneyimleri ile hazırladıkları özel nitelikli metinlerin derlendiği eser, sizi farklı konularda sözleşme hazırlama zahmetinden kurtaracaktır. Ekteki CD sayesinde aradığınız sözleşme metnine hızla ulaşabilir, bilgisayarınıza kaydedebilir ve istediğiniz eklemelerle kendi sözleşmenizi oluşturabilirsiniz. Konusunda uzman hukukçuların deneyimleri ile hazırladıkları özel nitelikli metinlerin derlendiği eser, sizi farklı konularda sözleşme hazırlama zahmetinden kurtaracaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963