scorecardresearch.com Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi

Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi

Yazar : Nezih Sütçü

Sayfa Sayısı : 1448

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Tanımı, Unsurları ve Sözleşmeden Önce
- Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi Yapılmadan Önce Araştırılması Gereken Konular
- Sözleşmenin Şekli ve Değiştirilmesi
- İmkansızlık
- Tarafların Borçları
- Tarafların Borçlarını İfa Etmemesinin Sonuçları
- Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinde Yüklenici veya Arsa Sahibinden Bağımsız Bölüm Alan 3. Şahısların Hukuki Durumlarının İncelenmesi
- Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmelerinde Zamanaşımı
- Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmelerinde Faiz ve Munzam Zarar
- Yargılama Hukuku
- Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Yorumu ve Tamamlanması Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi İle İlgili Mali (Vergi, Resim, Harç vs) Yükümlülükler
- Madde Gerekçeleri İle Birlikte Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi Örneği

İnşaatlar belediyelerin iş yükünün büyük bölümünü oluşturmakta. Kaçak yapılar, imara aykırılık, ruhsata aykırılık metropollerin temel sorunu. Sermaye güçsüzlüğü sebebi ile arsa sahiplerinin müteahhitle bir araya gelmesini ve farklı bir hukuki birliktelik oluşturmasını sağlayan Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri Türk Hukuk sisteminin pek çok bölümünü kapsayan kendine özgü bir sözleşme tipidir. Kitap; aksaklıkları doğru tespit etmek ve böylesine hukukun iç içe geçmiş bir alanını kolayca anlamanızı sağlayacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963