scorecardresearch.com Hizmet Sözleşmesinin Sona Ermesi ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Hizmet Sözleşmesinin Sona Ermesi

Hizmet Sözleşmesinin Sona Ermesi

Yazar : Sabahattin Yürekli

Sayfa Sayısı : 334

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yazar bu çalışmasında,1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu ile getirilen yeni hükümlere göre; Türk Borçlar Kanunu kapsamındaki isçiler açısından hizmet sözleşmesinin sona ermesi halleri ve sonuçları üzerinde durmuştur. Çalışmada konular, gereken yerlerde İs Kanunu ile mukayese yapılarak incelenmiştir. Kitapta, hizmet sözleşmesinin sona erme halleri; fesih dışı ve fesih yoluyla sona erme olarak ikiye ayrılmıştır. Fesih dışı sona erme halleri ve sonuçları, hizmet sözleşmesinin geçersizliği, ikale yoluyla sözleşmenin sona ermesi, belirli süreli sözleşmenin sona ermesi ve işçinin/işverenin ölümü şeklinde incelenmiştir. Hizmet sözleşmesinin fesih yoluyla sona ermesi ise; sözleşmenin fesih bildirimiyle sona ermesi, sözleşmenin haklı nedenle sona ermesi, işverenin ödeme güçsüzlüğüne düşmesi nedeniyle sözleşmenin sona erdirilmesi ve sonuçları ayrıntılı olarak incelenmiştir. Zengin açıklamaların yanında kitapta ilgili Yargıtay Kararlarına da yer verilmiştir. İş Kanunu’nda hüküm bulunmayan hallerde Türk Borçlar Kanunu’nun ilgili hükümlerinin uygulanacağı göz önüne alındığında, kitapta incelenen konuların önemi bir kez daha ortaya çıkmakta ve bu haliyle kitap uygulayıcılar için önemli bir kaynak teşkil etmektedir.
Kitapta Bulunan Konu Başlıkları
-       Hizmet Sözleşmesi
-       Hizmet Sözleşmesinin Sona Ermesi
Hizmet Sözleşmesinin Sona Ermesinin Sonuçları

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963