scorecardresearch.com Haksız Fiil Sorumluluğu ve Tazminat Hukuku ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Haksız Fiil Sorumluluğu ve Tazminat Hukuku

Haksız Fiil Sorumluluğu ve Tazminat Hukuku

Yazar : Hasan Tahsin Gökcan

Sayfa Sayısı : 1551

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


- Destekten Yoksunluk Tazminatı, Tedavi-Bakım ve Yol Giderleri, Zamanaşımı, Faiz, Islah, Yetki, Yargı Yolu, vb. Konularda Açıklama ve Kararlar
- Küçüğün, Akıl Hastasının, Adam Çalıştıranın, Hayvan Tutanın, Yapı Malikinin Ev Başkanının, Taşınmaz Malikinin, Çevreyi Kirletenin, vb. Sorumlulukları Yayın Yoluyla Kişiliğe Saldırıdan Doğan Tazminat Davaları
- Hakaret, Haksız Şikayet, Öldürme, Yaralama, Taşınmaza Zarar Verme, Ecrimisil
- Elatma, vb. Nedenlerle Açılan Tazminat Davaları
- Fikir ve Sanat Eseri Haklarına Haksız Saldırı Nedeniyle Tazminat Davaları
- Haksız Tahliye, Haksız Haciz ve Tedbirden Doğan Davalar
- Tapu ve İcra İşlemlerinden, Haksız Tutuklamadan, Belediye ve Diğer İdarelerin Eylemlerinden Doğan Zararlar ve Devletin Sorumluya Rücu Hakkı
- Memurun, Milletvekilinin, Bakanın, Hakimin, Noterin Sorumluluğu
- Hazine, Köy, Belediye Mallarına ve Ormana Verilen Zararlar, Kaçak Avlanma, Kaçak Elektrik-Su Kullanımı, Haksız Elatma ve Yararlanma vb.
- Kamu Görevlilerince İdareye Verilen Zararların Tazmini

Kitapta, Borçlar Kanunu, Medeni Kanun ve diğer kanunlarda düzenlenen kusura dayanan veya kusursuz hukuki sorumluluk nedenleri doktrin ve yargı kararları ile açıklanıyor. Bu kapsamda; haksız fiil faillerinin ve haksız hukuki işlem ve eylemleri nedeniyle Devlet, belediyeler ve diğer idareler ile kamu görevlilerinin sorumlulukları, ilgili Yargıtay Kararları çerçevesinde inceleniyor.

Tazminat hukuku ile ilgili olarak kitapta; müteselsil sorumluluk, mirasçıların sorumluluğu, ceza mahkemesi kararının hukuk mahkemesine etkisi, maddi ve manevi zararın belirlenmesi, faiz, zamanaşımı, zararın denkleştirilmesi, tazminattan indirim nedenleri, destekten yoksunluk zararı, cenaze-tedavi- yol giderleri, çalışma gücünün kaybı zararı, manevi zarar nedeniyle dava hakkı olanlar, kişilik haklarına saldırı nedeniyle açılabilecek davalar, yargı yolu, yetki, takas ve mahsup talebi, ıslah, yargı giderleri vb. konularla ilgili açıklama ve yeni Yargıtay kararları yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963