scorecardresearch.com Haksız Fiil Hukuku Ve Maddi - Manevi Tazminat Davaları ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Haksız Fiil Hukuku Ve Maddi - Manevi Tazminat Davaları

Haksız Fiil Hukuku Ve Maddi - Manevi Tazminat Davaları

Yazar : Hasan Tahsin Gökcan

Sayfa Sayısı : 1344

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitapta, Borçlar Kanunu, Medeni Kanun ve diğer kanunlarımızdaki kusura dayalı ve kusursuz hukuki sorumluluk nedenleri incelenmekte ve bu nedenlerle kişilere verilen maddi ve manevi zararların giderilmesi amacıyla açılan tazminat davaları ele alınmaktadır. İncelenen konular arasında; ev başkanının, akıl hastasının, küçüğün, taşınmaz malikinin, yapı eseri sahibinin, çevreyi kirletenin, tapu ve benzeri sicillerin yanlış tutulmasının yol açtığı zararların tazmini yer almıştır.

Ayrıca, haksız fiil hukuku ile tazminat hukukunun genel hükümleri ile birlikte; Cumhurbaşkanı, bakanlar ve milletvekilleri ile hakim, savcı ve noterlerin hukuki sorumlulukları, Devlet memurlarının görevleri sırasında verdikleri zararlardan dolayı Devletin sorumluluğu, haksız tutuklama ve koruma tedbirlerinden doğan sorumluluk, haksız şikayet, haksız haciz, ihtiyati tedbir, haksız tahliye, hakaret, adam öldürme, yaralama, tehdit vb. nedenlerle tazminat davaları, yayın yoluyla işlenen haksız fiillere ve fikir ve sanat eserleri hakkının ihlaline yönelik tazminat davaları, komşu taşınmazlara verilen zararlar, kamu mallarına verilen zararlarla ilgili (ormana zarar, kaçak elektrik ve su kullanımı, mera ve hazine yerine zarar verilmesi vb.) tazminat davaları, kamu görevlilerince idareye verilen zararların tazmini ve Devletin zarar veren kişilere rücu hakkının kullanımı gibi konulara yer verilmiştir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963