scorecardresearch.com Borçlar Hukuku Dersleri (Özel Hükümler) ve Tüm Borçlar Hukuku Kitapları Radikal Kitap'ta!
Borçlar Hukuku Dersleri (Özel  Hükümler)

Borçlar Hukuku Dersleri (Özel Hükümler)

Yazar : Cevdet Yavuz

Sayfa Sayısı : 616

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Borçlar Hukuku

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Konu 1: Genel Olarak Satış Sözleşmesi Konu 2: Taşınır Satışı Sözleşmesi Konu 3: Taşınmaz Satışı ve Taşınmaz Satışı İlişkisi Doğuran Sözleşmeler Konu 4: Bazı Satış Türleri Konu 5: Mal Değişim Sözleşmesi Konu 6: Bağışlama Sözleşmesi Konu 7: Genel Olarak Kira Sözleşmesi Konu 8: Ürün Kirası Sözleşmesi Konu 9: Kullanım Ödüncü Sözleşmesi Konu 10: Tüketim Ödüncü Sözleşmesi Konu 11: Finansal Kiralama Sözleşmesi Konu 12: Genel Hizmet Sözleşmesi Konu 12A: Pazarlamacılık Sözleşmesi Konu 12B: Evde Hizmet Sözleşmesi Konu 13: Eser Sözleşmesi Konu 14: Arsa Payı Karşılığı İnşaat Sözleşmesi Konu 15:Yayım Sözleşmesi Konu 16: Vekalet Sözleşmesi Konu 17: Dolayı Temsil Yetkisi Veren Vekaletin Özellikleri ve Komisyon Sözleşmesi Konu 18: Kredi Mektubu, Kredi Emri ve Simsarlık Sözleşmesi Konu 19: Ticari Temsilciler Ticari Vekiller ve Diğer Tacir Yardımcıları Konu 20: Havale İlişkisi ve Akreditif Konu 21: Vekaletsiz İş Görme Konu 22: Genel Saklama Sözleşmesi ve Benzeri Hukuki İlişkiler Konu 23: Kefalet Sözleşmesi Konu 24: Garanti Sözleşmesi Konu 25: Kumar ve Bahis Konu 26: Ömür Boyu Gelir Sözleşmesi Konu 27: Ölünceye Kadar Bakma Sözleşmesi Konu 28: Adi Ortaklık Sözleşmesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963