scorecardresearch.com 11. SINIF BİYOLOJİ ve Tüm Biyoloji Kitapları Radikal Kitap'ta!
11. SINIF BİYOLOJİ

11. SINIF BİYOLOJİ

Yazar : Turan Çelik

Sayfa Sayısı : 256

Yayınevi : FDD YAYINLARI

Tür : Biyoloji

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İncelediğinizdegöreceksiniz ki, fdd ''nin, herbiri alanında uzman ve okuldaki ihtiyaçlarınızı bilen öğretim kadrosu gerek konu anlatımlarında, gerek konuları tam kavratan, çözümlü soru seçimlerinde de pekiştirici cevaplı sorularıyla deneyimlerinin doruğuna ulaşmışlardır. Ayrıca kitaptaki konularla ilgili olarak geçmiş yıllarda üniversite sınavlarında çıkan soruların ilavesi de ayrı bir zenginlik katmıştır. fdd kadrosu kollektif bir çalışmanın ürünü olan bu seriyi hizmetinize sunmanın mutlu¬luğunu yaşamaktadır. Kitaptan yeterince yararlanmak için; tanımları ve ispatları dikkatlice çalış¬manızı, çözümlü örneklerin çözümüne bakmadan bir daha çözmenizi öneriyoruz. Ayrıca test çözümlerinde mutlaka zaman tutarak çözmeniz yararınıza olacaktır.
fdd, yayın zincirimizin yeni bir halkası olan Lise -3 (11. Sınıf) kitapları aracılığıyla sizlere yardımcı olduğu inancındadır. Unutmayın ki; bu kitaptaki konular yukarıda da ifade edildiği gibi aynı zamanda Lise -4(12. Sınıf) konularının temelini oluşturmaktadır.
Bu kitabı büyük bir özveri ile hazırlayan değerli meslektaşım Turan ÇELÎK''e, kitabın hazır hale gelmesinde katkı sağlayan Çağla Şen MATYAR ve Murat ÇETÎN''e en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Başarınız, hizmet yarışında bizi daha da gayretlendirecektir.
İlköğretimden üniversiteye sloganımızın bu Lise-3 (11. Sınıf) halkasında sizlere başarılar dilerken "Kaleminiz güçlü zihniniz açık olsun" diyorum.
Unutmayınız ki! "Hiçbir başarı tesadüf değildir."

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963