scorecardresearch.com Tek Meyve Portakal Değildir ve Tüm Biyografi - Otobiyografi - Monografi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tek Meyve Portakal Değildir

Tek Meyve Portakal Değildir

Yazar : Jeanette Winterson

Çeviren : Sevin Okyay

Sayfa Sayısı : 212

Yayınevi : Sel

Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Evlatlık alınıp misyoner olarak yetiştirilen bir kız çocuğu, aykırı eğilimleri yüzünden beklentileri suya düşürecektir. Jeanette on altı yaşına geldiğinde, sevdiği kız uğruna Kilise’yi, evini ve ailesini terk etmeye karar verir. Winterson otobiyografinin ötesine geçerek fantastik bir kurguyu deneysel bir yazım tarzıyla birleştiriyor ve ününün hakkını veren bir anlatı ortaya çıkarıyor. Mizahi tarzı ve keskin zekasıyla kalıplaşmış anlayışları ve yerleşik ilişkileri sorgulayan Winterson, Tek Meyve Portakal Değildir’de dönüp geçmişine bakarken okuru da kendini icat etmeye çağırıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Cemal Reşit Rey'

  Yazar : Hasan Ersel-Deniz Koloğlu-Ali Pınar

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Doğumunun 100. yılında, Açık Radyo'da yapılan Cemal Reşit Rey'i anma programları kitaplaştı.
  Devamı...
 • 'Beşir Fuat'

  Yazar : Ahmet Mithat Efendi

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Mithat Efendi, Beşir Fuat’ın intiharından hemen sonra kaleme aldığı bu biyografide, öncelikle Fuat ile nasıl tanıştığını anlatıyor.
  Devamı...
 • 'Obama'

  Yazar : David Mendell

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Obama'nın bilinmeyenlerine ışık tutan bir biyografi.
  Devamı...
 • 'Abdullah Öcalan: Amara'dan İmralı'ya'

  Yazar : Müslüm Yücel

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Bu kitap onun satır aralarını takip edebilmek için yazıldı. Yaptıklarının dipnotlarını görebilmek, onun yaşayışını anlamak, fikirlerinin kaynağına inebilmek için okurlara sunuluyor.
  Devamı...
 • 'Foto muhabiri: Ara Güler’in Hayat Hikayesi'

  Yazar : Nezih Tavlaş

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Usta Ara Güler’in her zaman doğru yer ve doğru zamanda olabilmek için nasıl çalışıp didindiğini ve nasıl bir bedel ödediğinin de tanığı bu sayfalar...
  Devamı...
 • 'Jane Austen'

  Yazar : Claire Tomalin

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Austen’ın bu biyografisinin özellikle kalabalık aile hayatını anlatan kısımları, kendisi de beş çocuk annesi olan yazar tarafından içten bir yaşanmışlık duygusuyla ve edebi bir lezzetle kaleme alınmıştır.
  Devamı...
 • 'Ben Kaçın Kurasıyım'

  Yazar : Billy Crystal

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Sadece bir eşi olan, rehabilitasyon kliniğinden içere adım atmamış, sevgi dolu ailesi ve sadık dostları olan bir Hollywood yıldızının özyaşam öyküsü.
  Devamı...
 • 'Evaristo Carriego'

  Yazar : Jorge Luis Borges

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Peral Beyaz Charum çevirisi, James Woodall’ın önsözü, yazar ve dönem kronolojisiyle.
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963