scorecardresearch.com Tek Meyve Portakal Değildir ve Tüm Biyografi - Otobiyografi - Monografi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Tek Meyve Portakal Değildir

Tek Meyve Portakal Değildir

Yazar : Jeanette Winterson

Çeviren : Sevin Okyay

Sayfa Sayısı : 212

Yayınevi : Sel

Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Evlatlık alınıp misyoner olarak yetiştirilen bir kız çocuğu, aykırı eğilimleri yüzünden beklentileri suya düşürecektir. Jeanette on altı yaşına geldiğinde, sevdiği kız uğruna Kilise’yi, evini ve ailesini terk etmeye karar verir. Winterson otobiyografinin ötesine geçerek fantastik bir kurguyu deneysel bir yazım tarzıyla birleştiriyor ve ününün hakkını veren bir anlatı ortaya çıkarıyor. Mizahi tarzı ve keskin zekasıyla kalıplaşmış anlayışları ve yerleşik ilişkileri sorgulayan Winterson, Tek Meyve Portakal Değildir’de dönüp geçmişine bakarken okuru da kendini icat etmeye çağırıyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Bir Kurucu Rektörün Anıları'

  Yazar : Aptullah Kuran

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Boğaziçi Üniversitesi’nin kurucu rektörü Aptullah Kuran, Robert Kolej Yüksekokulu’nun...
  Devamı...
 • 'Kafka 2 : Kavrama Yılları'

  Yazar : Reiner Stach

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Devamı...
 • 'Kafka 1: Karar Yılları'

  Yazar : Reiner Stach

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Kafka dünyasının atmosferine panoramik bir bakış sunan bu biyografi, yazarın gündelik yaşamının izleğini çizerken okura sanki bir film izlediği duygusunu veriyor.
  Devamı...
 • 'Kimseye Etmem Şikayet'

  Yazar : Mehmet Öklü

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  “Kimseye etmem şikâyet, ağlarım ben halime” ve “Neden gülmesin gül gibi yüzler” gibi pek çok şarkıdan hatırlayacağımız bir...
  Devamı...
 • 'Ressam Hoca Ali Rıza 1858–1930'

  Yazar : Naciye Turgut Cebeci

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Devamı...
 • 'Fatih Akın: Sinema Benim Memleketim'

  Yazar : Volker Behrens, Michael Töteberg

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  “Film çekmek boks yapmak gibidir. Önemli olan gücü dengeli kullanmak, taktik ve zamanlamadır.”
  Devamı...
 • 'Sarah Bernhardt'

  Yazar : Arthur Gold - Robert Fizdale

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  “Sarah Bernhardt’ın bir benzeri yoktur. Bütün zekâsını, bütün içgüdülerini ve deneyimlerinden edindiği sahne bilgisini rolüne katar.”
  Devamı...
 • 'Üçün Biri'

  Yazar : Neal Cassasdy

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  “Salt Lake City/Utah’da doğan Neal, legal olarak üç defa evlendi ve Jack Kerouac’ın Yolda’sında Dean Moriarty olarak beat edebiyatı ve yaşamında ölümsüzleşti –ki Kerouac neredeyse tüm kitaplarında Onu anlattığı gibi bazı eserlerinde sadece O’nun cümleleri
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963