scorecardresearch.com Asi Çiçek- Rihanna ve Tüm Biyografi - Otobiyografi - Monografi Kitapları Radikal Kitap'ta!
Asi Çiçek- Rihanna

Asi Çiçek- Rihanna

Yazar : Chloe Govan

Çeviren : Ayhan Semih Koç

Sayfa Sayısı : 284

Yayınevi : Mona

Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Uyuşturucu müptelası İrlandalı bir baba ve muhasebeci bir annenin çocuğu olarak Barbodos'da doğan Rihanna'nın çocukluğu, şiddet dolu bir evde yoksullukla mücadele ederek geçti. Üstelik, okulunda açık ten rengi ve yeşil gözleriyle dikkat çekiyor, arkadaşlarının zalimce sataşmalarına maruz kalıp, ‘çirkin ördek’ olarak çağrılıyordu. Onu bu ortamdan çekip alan tek dostu vardı: küçük radyosu... Ergenliğe adım attığı yıllarda dik başlılığı yüzünden anneannesi tarafından ‘Asi Çiçek’ olarak anılmaya başlayan Rihanna'nın hayatı, 16 yaşında Jay Z'nin sahibi olduğu Def Jam Records yapım şirketiyle bir anlaşma imzaladıktan sonra peri masalına dönüştü. Başarı dünyanın en popüler şarkıcılarından biri olmasına rağmen onun yalnızlığını silemeyecekti. “Tüm hayatımı sırtımdan bıçaklanmaya hazır olarak geçirdim," diyen Rihanna, tutkuyla âşık olduğu Chris Brown tarafından da korkunç bir şekilde dövüldü ve ölümden döndü.
"Yürek acısı yaşamış olan herkes çok iyi bilir ki, bu acı bir silah yarasından çok daha acıtıcıdır."
Gazeteci Chloe Govan, Rihanna'nın Barbodos'da bir kulübeden başlayıp, New York'un gökdelenlerine uzanan yaşam öyküsünü tüm detaylarıyla bu kitapta topladı. Asi Çiçek; 200 milyondan fazla albüm satıp, 8 Grammy, 8 American Music, 12 Billboard ödülü kazanmış Rihanna'nın başarılı, hızlı ve günün sonunda yalnız hayatını cesurca anlatan bir biyografi.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Mustafa Kemal Atatürk Kendine Özgü Bir Yaşam Ve Kişilik (Ciltli)'

  Yazar : ŞERAFETTİN TURAN

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Bugüne kadar Mustafa Kemal Atatürk''e ilişkin yazılanların tümünden farklı, onunla ilgili merak ettiğiniz her şeyin yanıtını...
  Devamı...
 • 'Plastik Papatya Kokusu Bir Değişimin Öyküsü'

  Yazar : ERBİL TUŞALP

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  "Plastik Papatya Kokusu", yine yoğun bir çalışmanın ürünü. El ele, göz göze, diz dize yaşanan bir beraberliğin, Turgut ve...
  Devamı...
 • 'İsmet İnönü'

  Yazar : ALİ FUAD ERDEN

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Bu kitap kaside değildir. Yergi hiç değildir. Kasidelerden, övgülerden, destanlardan - övülerinin düşkünlük zamanında...
  Devamı...
 • 'Halide Edip Adıvar Yaşamı, Sanatı, Yapıtlarından Seçmeler'

  Yazar : Derleme

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Bu dizideki kitaplar, yazınımıza değişik türlerde ürün vermiş pek çok ozanın, yazarın yaşamıyla sanatına ilişkin bilgileri,...
  Devamı...
 • 'Marilyn Monroe: Notlar'

  Yazar : Stanley Buchthai, Bernard Comment

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Defterlere karalanmış, daktiloyla yazılmış ya da otellerin mektup kâğıtlarına alınmış bu notlar, sanatını derinden seven ve onu mükemmelleştirmek için gayret gösteren bir kadını gözler önüne seriyor.
  Devamı...
 • 'Yersiz Yurtsuz'

  Yazar : Edward W. Said

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Yersiz Yurtsuz, zamanımızın en önemli düşünürlerinden Edward Said'in çocukluk ve ilkgençlik yıllarına dair anılarını aktardığı samimi bir otobiyografi.
  Devamı...
 • 'Otobiyografi'

  Yazar : Miles Davis ve Quincy Troupe

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Miles Davis'in anıları sıradışı bir sanatçının yaşamının açıklık ve içtenlikle kaleme alınmış bir yaşamöyküsü olmakla kalmıyor, bir dönemin müziğinin ruhunu da yansıtıyor.
  Devamı...
 • 'Turgut Özal - Biyografi'

  Yazar : HİKMET ÖZDEMİR

  Tür : Biyografi - Otobiyografi - Monografi


  Turgut Özal - Biyografi - Hikmet Özdemir Özal’ın, 1927’de başlayıp 1993’e kadar süren 66 yıllık yaşam öyküsü… Bu öykü,...
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963