scorecardresearch.com Zirvedeki Yaşamlar ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Zirvedeki Yaşamlar

Zirvedeki Yaşamlar

Yazar : Ayşe Şen

Sayfa Sayısı : 296

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ayşe Şen kitabının kapağındaki kırmızı kuşağa "Hayatınızı değiştirecek keşif yolculuğu" ibaresini koyarak, ne yapmak istediğini okuyucuya dört kelime ile anlatmış.
"Zirvedeki Yaşamlar" özellikle yarın önemli sorumluluklar yüklenecek olan gençlerin okumaları ve kitaplıklarında saklamaları gereken bir eser...
Hıncal ULUÇ / Sabah Gazetesi

'Ayşe Şen'in 'Zirvedeki Yaşamlar'ı, bize, yaşam öykülerinin başarı ve mutluluk bağlamında nasıl yazılabileceğini gösteriyor. O nedenle de çok farklı bir biyografi çalışması bu: Ünlülerin sözleri, özdeyişler, şiirler ve öteki alıntılarla bezenmiş, röportajlarla desteklenmiş başarı öyküleri... Ayşe Şen, bu öyküleri, okurun da yaşamını değiştirmesine yönelik bir 'keşif yolculuğu' olarak tanımlıyor. Keşif, evet, doğru; mutluluğun ve insanın kendinden nasıl ve hangi koşullarda memnun olduğunun keşfi...
Hilmi YAVUZ
Şair - Yazar
Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi

Sayın Ayşe Şen her konunun analizi kolay olmayan insanlarını seçmiş, onların hayatlarını, mizaçlarını, özelliklerin incelemiş, göçmüş olanlar da dahil, adeta onlarla yaşamış ve objektif bir şekilde kaleme almıştır. Kendisini gönülden kutlarım.
Prof. Dr. ALÂEDDİN YAVAŞCA

Mantığın duygularla süslendiği, bilimin sevgiyle özdeşleştiği mükemmel bir eser... ''ZİRVEDEKİ YAŞAMLAR'' Sevgili Ayşe Şen'in daha nice başarılı çalışmaları gerçekleştireceğinin somut habercisidir. Kendisini yürekten kutluyorum.
EDİZ HUN
Bahçeşehir ve Okan Üniversitesi
Öğretim Görevlisi

Yazar, düşünce dünyamızı yaratan büyük aydınların insanlık ve bilim tarihine geçmiş sözlerinden canlı bir mozaik oluşturmuştur. Ayşe Şen’in “Zirvedeki Yaşamlar”ı gerçekten büyük bir çalışma ve inceleme ürünü. Kitapta insanlara yön verecek sayısız özveri ve başarı örnekleri yer alıyor.
HIFZI TOPUZ
Gazeteci - Yazar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963