scorecardresearch.com YEŞİL KİTAP ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
YEŞİL KİTAP

YEŞİL KİTAP

Yazar : ELIZABETH ROGERS

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : BOUTIQUE

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gezegenimizi Kurtarmak ve Küresel Isınmaya Son Vermek İçin Günlük Rehber"

Yaşadığımız hayat standardından hiçbir taviz vermeden günlük hayatta kullandığımız şeylerin doğru kullanımıyla ne kadar büyük bir fark yaratabiliriz?
Elinizin altında, sayfalarını çevirip ne yapabileceğinize, ne yapmanız gerektiğine değil, sadece ne yapabileceğinize bakabileceğiniz bir kitabın bulunması harika bir şey! Bakıp “Tamam, böyle bir seçeneğim var. Günbegün alışkanlıklarımı değiştirmek için yapabileceğim bir şeyler var,” diyebiliriz. Hatta bir çift spor ayakkabı alırken bile: “Ayağım artık büyümediğine göre, bu ayakkabıları sonsuza dek giyebileceğim. Bir gün istediğim gibi bir çift yeşil ayakkabı bulabilirim. Ama şu andaki seçimim geri dönüşümlü ayakkabılar olacak diyebiliriz…”
Cameron Diaz

Şu anda, insanların bu amaç uğruna bir araya gelmeleri son derece olumlu ve demokratik bir harekettir. Dünyaya nasıl davrandığımız, toplumumuz, ruhumuz ve bir insan olarak gücümüz hakkında çok şey söyler. Ben, bu kötü gidişatı durduracağımız konusunda son derece umutluyum.
İşte, bu kitabın bu kadar önemli olmasının nedeni budur. Biz doğadan geldik. Ve geleceğimiz de doğadır.”
Robert Redford

Bence bu kitabın en önemli yanlarından biri, kalkıp, “Işıklarınızı söndürün,” ya da “duş almaya ihtiyacın yok,” demiyor. Eksik, noksan, yetersiz veya hayatımızdan çıkarmamız gereken hiçbir şey olmayacak. İnsanlara hiçbir şey almamalarını söylemektense, -melisiniz, -malısınınız” eklerini kaldırıp ve onların yerini “-ebilirsiniz” ekine vermeliyiz. Bunu yapabilirsiniz. Bunu yapmalısınız değil. Yapabilirsiniz, işte yaratıcı hareket budur. “-meli” bir talimattır. “-ebilmek” yaratıcılığa açık olmaktır. İşte bu kitap ne yapabileceğimizi gösteriyor.
William McDonough

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963