scorecardresearch.com The Code - Şifre (Rakamların Kadim Sırları) ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
The Code - Şifre (Rakamların Kadim Sırları)

The Code - Şifre (Rakamların Kadim Sırları)

Yazar : Johanna Paungger, Thomas Poppe

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : MAYA KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gizli yeteneklerinizi ve özel güçlerinizi keşfedin.
Doğuştan sahip olduğunuz hünerleri açığa çıkarın.

Uluslararası çok satan yazarlardan Johanna Paungger ve Thomas Poppe, Batı Avrupa''nın Tirol dağları yerlilerinin nesillerdir uyguladığı, rakamların kadim sırlarını okurlarıyla paylaşıyor. Bu bilgiler ışığında doğum rakamlarınızın eşsiz anlamlarını keşfedecek ve hayatınızı dolu dolu yaşama fırsatı elde edeceksiniz. 

Doğum rakamlarınız bir kasanın şifresi gibidir, içindekileri ancak şifreyi çözdüğünüzde görebilirsiniz. Doğum rakamlarınızın gücünü rakamların renkleriyle birleştiren Şifre''nin renk çarkı, doğum tarihinizin gizemini çözmenizi sağlar. Dengeli bir hayat sürmenizi, fiziksel ve duygusal huzura kavuşmanızı, sağlıklı ilişkiler kurmanızı kolaylaştırır. Kısacası gündelik hayatınıza anlam katar. Numeroloji ve rakamsal gizemlerin ötesine geçen Şifre, daha tatmin edici, daha sağlıklı yaşamak için yepyeni bir başlangıç yapmanızı, eski yüklerinizden arınmanızı ve bu bilgileri günlük yaşamınızda uygulamanızı sağlar.

"Kolay anlaşılır ve iyi düzenlenmiş bir metin, Holistik yaşama başlamak isteyen herkes için referans olacak niteliklere sahip." -NAPRA ReView-

"Basit ama derinden gelen ve gündelik hayata kolayca uygulanabilen tarihöncesi bir bilgelik... Anlatılanlar o kadar doğru ki kitabın özellikle benim için yazıldığını düşünmekten kendimi alamıyorum."
-Perry Finkelstein, bağımsız yapımcı, World Harmony Unlimited-The Code / Şifre kitabının alt başlığı oldukça ilgi çekici; “rakamların kadim sırları.” Bu alt başlığa bakıp hemen Hurufî gizemleri, okültist yaklaşımları bulacağınız bir kitap olduğu sanısına kapılmayın. Ama bundan çok da uzak sayılmaz. Bir örnekle anlatmalı, zaman zaman “asıl adım başkaymış ama sürekli hasta olup ateşler içinde kalırmışım, hep ağlarmışım, bir gün köyün ihtiyarlarından birisi ‘ismi ağır geliyor çocuğun’ demiş, o gün ismimi değiştirmişler ve iyileşmişim” diye bir hikâye anlattığını duymuşsunuzdur. Memleketimiz içinde bunun birçok örneğini görebilirsiniz. İsmin ağır gelmesi, aslında Arap harfli eski yazı sisteminde uygulanan “ebced” hesabına dayanan bir meseledir. İsmin sayı değeri kimi bünyelere fazla ağır gelebilir, derler… Burada ebced hesabının inceliklerini anlatmayacağım elbette, ‘The Code / Şifre’ kitabı hayatımızı etkileyen sayısal değerlerin sırlarını aktarıyor. Bilhassa, “yerli şifacıların” sistemine göre anlatıyor meseleyi. Örneğin, 3-5-7-12-40 gibi bizim masal ve anlatılarımızda hattâ dinî kıssalarımızda bile kullanılan formülistik sayıların hayatımıza etkilerini anlatıyor. Kimi sayı dizilişlerinin olduğu yıllarda doğan insanların kaderini nelerin belirleyeceğinden, hangi işi hangi sayı değerlerinin olduğu tarihlerde yapılması gerektiğine kadar birçok sıradışı nümerolojik bilgi kitabı. Oldukça ilgi çekici bilgiler aktaran kitap şifre meraklıları kadar, sayılara önem verenleri de mutlu edecek bir içeriğe sahip.

Çağlayan Çevik

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963