scorecardresearch.com The Sunday Times Özel Set : Değişen Dinamikleri Yakala (4 Kitap) ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
The Sunday Times Özel Set : Değişen Dinamikleri Yakala (4 Kitap)

The Sunday Times Özel Set : Değişen Dinamikleri Yakala (4 Kitap)

Yayınevi : RESİTAL YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ETKİN PAZARLAMA PLANLAMASI
BAŞARILI SUNUM TEKNİKLERİ
YARATICI MOTİVASYON TEKNİKLERİ
ETKİLİ LİDERLİK BECERİLERİ

ETKİN PAZARLAMA PLANLAMASI
İyi bir pazarlama planı, başarılı işletmelerin temelini oluşturur. Ancak istenen sonuçlara ulaştırabilecek, işe yarar bir plan yaratmak için nasıl bir ön hazırlık yapılması gerektiği genellikle bilinmez.
Etkin Pazarlama Planlaması, başarılı bir planın formülünü oluşturacak her bir aşamayı adım adım anlatan pratik bir rehber niteliği taşımakta, dolayısıyla pazarlama planı hazırlamak gibi çetin bir işi kolaylaştırıyor.
Kendi pazarlama planınızı aşama aşama oluşturmakta size yol gösterecek bu kitapta, pek çok güncellenmiş alıştırmanın yanı sıra şunları da bulacaksınız:
 • Pazarlama denetimi;
 • Hedefler belirleyip bu hedeflere ulaştıracak stratejiler geliştirme;
 • Bütçe oluşturma;
 • Pazarlama planını yazma, sunma ve uygulama.
  Etkin Pazarlama Planlaması, hem pazarlama planı egzersizleri için bireysel bir rehber, hem de pazarlama seminerleri için ideal bir kaynaktır.


  BAŞARILI SUNUM TEKNİKLERİ
  Etkili iletişim, iş hayatında başarını temelini oluşturur. Yeni işgörenlerin eğitiminden, potansiyel müşterilerle uyumlu bir ilişki kurmaya kadar, maksimum etki yaratacak şekilde bilgi iletme yeteneği, iş dünyasındaki tüm insanların ihtiyaç duyduğu, ancak uzmanlaşmayı zor bulduğu bir beceridir.
  İster deneyimsiz bir konuşmacı, ister iletişim yeteneğini geliştirmek isteyen bir sunumcu olun, bu kitap aradığınız pratik önerileri size sunuyor. Her sunum yapan kişinin karşı karşıya kaldığı ortak sorunlara değinen Başarılı Sunum Teknikleri, şu konularda ipuçlarını da kapsıyor;
  Heyecanın üstesinden gelme;
  Kısa ve öz sunumlar yapma;
  Beden dilini anlama;
  Görsel yardımcıları etkili kullanma.
  Başarılı Sunum Teknikleri, güvenle iletişim kurabilmeniz için vazgeçilmez bir rehber. Kişisel kullanım için ideal olmakla beraber, grup çalışmaları ve seminerlerde de kullanılmaya uygundur.

  YARATICI MOTİVASYON TEKNİKLERİ
  Başarı baskısı altındaki bir yönetici olarak, alabileceğiniz her desteğe gereksinim duyduğunuzu hissedebilirsiniz. Aslında böyle bir destek hemen yanı başınızda; yapmanız gereken tek şey, onun tam potansiyelini ortaya çıkarmak. Nedir bu? Elemanlarınız...
  Yöneticiler, diğer insanlar aracılığıyla ulaştıkları sonuçlara göre değerlendirilirler. Ekibinizdeki herkes, en yüksek etkinliğe ulaşacak şekilde çalışıyorsa, başarı her zaman sizi bekliyor olacaktır. Ancak elemanlarınız, sadece sizin istediklerinizi yapabiliyor olmamalı, bunları isteyerek yapmalıdır.
  Bu kitap, performansı maksimize etmek için elemanları motive etmenin temel ilkelerini ele almaktadır. İyi motive edilmiş bir ekibin mükemmel sonuçlara ulaşması; verimliliği, üretkenliği ve kaliteyi artırması tesadüf değildir.
  Etkili Motivasyon Teknikleri’nde, insanları motive etmenin ardında yatan teoriyi ve teoriyi hayata geçirecek pratik uygulamaları bulacaksınız:

  • Olumsuz duyguları azaltma;
  • Olumlu duyguları artırma;
  • Heyecan ve katılımcılık yaratma;
  • Çabayı en önemli konulara odaklama.

  Yeterli sıklıkta “Aferin!” demekten, teşvik planlarına kadar, insanları etkileyecek, motive edecek ve harekete geçirecek tüm pratik yöntemleri ve önerileri bu kitapta bulacaksınız.

  ETKİLİ LİDERLİK BECERİLERİ
  Etkili liderlik becerileri, iyi yönetimin can damarıdır. Yöneticiler, temel gereklilikleri ve teknikleri öğrenerek daha başarılı olma şansını gerçeğe dönüştürebilirler, ancak bunları anlamak ve uzmanlık kazanmak için zaman ayırmaları gerekir.
  Bu kullanışlı rehber, liderlik becerilerini kazanmanızı ve geliştirmenizi sağlayacaktır. Kitabımız, etkili liderliğin tam olarak ne olduğunu tanımladıktan sonra, şu kilit alanlarda kontrolü elinize almanın kolay ipuçlarını sunuyor:
  Liderlik tarzınızı anlama;
  Temel becerileri geliştirme;
  Eleman performansını artırma;
  Etkili bir takım kurma;
  Değişimi yönetme.
  Etkili Liderlik Becerileri, liderlik teorisini pratiğe geçirmenizi ve yönetme potansiyelinizi geliştirmenizi sağlayacak bir değişim tercihleri anketi de sunuyor.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963