scorecardresearch.com Stratejik Yönetim ve Liderlik ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Stratejik Yönetim ve Liderlik

Stratejik Yönetim ve Liderlik

Yazar : Dr. Mesud Ünal

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1. 21. Yüzyıl Parametreleri * Bilgi Çağı ve Ötesi * Değişim Çağı 2. Strateji Kavramı * Tanım ve Kapsam * Strateji Kavramının Askeri Yönü * Organizasyonlarda Strateji * Çağımızda Stratejik Yönetimin Önemi * Örnek olay: Apple ve IBM 3. Stratejik Yönetim * Stratejik Yönetim Düşüncesinin Temel Felsefesi * Stratejik Yönetim Düşüncesine Tarihsel Bir Bakış * Stratejik Yönetim Okulları * Stratejik Yönetimde Ortak Değerler * Stratejik Yönetimi Etkileyen Güncel Hususlar * Stratejik Planlamanın Önemi ve Değeri * Stratejik Yönetime Müdahale Dereceleri * Stratejik Planlama: Stratejiyi Formüle Etme İşlemi * Farklı Organizasyonlarda Stratejik Planlama * Stratejik Yönetim, Liderlik ve Stratejik Mimari * Örnek Olaylar 4. 21. Yüzyılda Değişim, Yönetim ve Liderlik * Organizasyonda Değişim ve Yönetim * Yönetici Liderlik ve Liderlik * Değişim Zamanlarında Liderlik * Örnek Olaylar 5. Stratejik Liderlik * Çağımızda Stratejik Liderlik * Stratejik Liderlik ve Yönetim Süreci Etkileşimi * Stratejik Liderlik Kavramı ve Önemi * Stratejik Liderliğin Kapsamı * Stratejik Liderliğin Temel Özellikleri * Stratejik Liderlik Fonksiyonları * Stratejik Liderlik Yolunda Karşılaşan Temel Sorunlar * Örgütlerde Etkin Stratejik Liderlik Oluşturma * Stratejik Liderlerin Başarısızlık Nedenleri * Örnek Olaylar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963