scorecardresearch.com Sizi Mutlu Hissettirecek Altın Kurallar ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Sizi Mutlu Hissettirecek Altın Kurallar

Sizi Mutlu Hissettirecek Altın Kurallar

Yazar : ALBERT ELLIS

Sayfa Sayısı : 310

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Mutlu olmak sizin elinizde dünyaca ünlü psikolog Dr. Albert Ellis size mutlu olmanın ipuçlarını veriyor!
  - New York Times / Bestseller

  Rahatsız düşünceler yerine sağlıklı düşüncelere sahip olmak,
  Kendinizi güçlüklere karşı daha az rahatsız edilir kılmak,
  Kaygı, bunalım, öfke, kendinden nefret ve kendine acıma duygularının üstesinden gelmek ister misiniz?

  Sizi mutlu hissettirecek altın kurallar size bunu nasıl yapacağınızı öğretecek.

  Çağımızın en saygın psikologlarından birirnin elinden çııkmış olan bu kullanıcıya dönük rehber, daha mutlu, sıkıntılardan daha uzak bir yaşam için basit, kolayca anlaşılan ve pratik bir bilgi birikimi sunuyor.

  Dr. Albert Ellis, uluslararası tanınan, tartışma yaratan, popüler, karizmatik, yenilikçi bir psikologdur. Çalışmaları arasıında elliden fazla kitap, yğzlerce radyo ve televizyon programı, dünya çapında konferanslar ve atölyeler vardır ve dünyanın en etkili psikoterapisti olarak bilinir. Dr. Ellis, modern psikoterapinin en yaygın uygulanan şekilleri olan Rasyonel Emotif Davranış Terapisi'nin "babası" ve Bilişsel Davranış Terapisi'nin "dedesi" kabul edilir.

  Dr. Ellis bu en yeni kitabında, gerçek yaşamdan onlarca örneği, kendine yardım eylem adımlarının ayrıntılı açıklamalarını, eğlenceli ve aydınlatıcı bulacağınız nüktedan ve duru bir üslup iel sunuyor.

  Buyurun, kendinizi mutlu hissedin.
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963