scorecardresearch.com RENKLERLE TERAPİ ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
RENKLERLE TERAPİ

RENKLERLE TERAPİ

Yazar : Rashmi Sharma

Sayfa Sayısı : 124

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bitkisel Güzellik Uygulamaları, Naturopati (Doğal Tıp) ve Reiki konularında bir uzman ve Delhi’deki Bitkisel Eğitim Cemiyeti’nin başı olan Bayan Rashmi Sharma, fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlık ve refahımızda renklerin oynadığı kritik rolü anlamıştır. Yazar, meslektaşlarının iş birliğiyle, kendi bulgularını basit ve akıcı bir tarzda sunmuştur, böylece konu hakkında uzmanlığı olmayan okuyucular bile anlayıp, bunlardan fayda sağlayabilirler.

Renk (veya eksikliği) vücudumuzu ve zihnimizi, bugün bile tam olarak bilemediğimiz şekillerde etkiler. Renk terapisi, vücudun renk emilimini ayarlayarak seçme hastalıkların nasıl tedavi edileceğini size öğretir; zira belirli renklerin vücudun bölümlerini ve ruh halini belirli yollarla etkilediği bilinmektedir. Bu kitap, dengesiz bir titreşim paterninde vücudun nasıl tükendiğinin bir taslağını çizer ve size vücudunuzun normal dengesini geri getirmek için renk terapisinin nasıl bir işlev gördüğünü ortaya koyar. Renk terapisi yoluyla, zihinsel, duygusal, psikosomatik ve fiziksel rahatsızlıkları iyileştirebilir ve kontrol edebilirsiniz.

Kitaptaki spesifik talimatlar, bunları kendi sağlıklarını çok düşük bir bedelle geliştirmek için kullanan okuyucular için yararlı olacaktır. Teknikler, konunun uzmanı olmayan kişilerin bile takip edip, onlardan tam fayda sağlayabilecekleri kadar basittir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963