scorecardresearch.com Rengi Rengine (ozsp) ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Rengi Rengine (ozsp)

Rengi Rengine (ozsp)

Yazar : Mehmet Çağan

Sayfa Sayısı : 272

Yayınevi : SİSTEM YAYINCILIK

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Cinsellik, aşk, kişilik, giysiler, makyaj, diyet, sağlık, çiçekler, mekânlar, iş hayatı, marka, reklâm ve satışta renklerin bizi etkileyen gücü…
“Renkler, bizim fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal dünyamızı derinden etkileyebilen çok geniş kapsamlı bir güçtür. Parasız veya az para ile kolaylıkla elde edebileceğimiz, böylesine etkili bir gücü; neden hayatınızda mutluluk, huzur, rahatlık, neşe, enerji… getirmesi, sağlığınız ve yaşamınızın kalitesini artırmak veya iş hayatınızda istediğinize ulaşmak ve iş yaşamınızın kalitesini artırmak için kullanmayalım?”
Siz de bu kitapla hayatınızın renklerini seçebilirsiniz.
“Renkler her dili konuşur.” -Thomas ADDISON
İnsanlar, içinde bulunduğu evrenin etkileyici gücünden, kendisine verilen algılama yetisi kadar etkilenir. Teniyle ısı ve temaslardan; diliyle tatlardan; burnuyla kokulardan; kulağıyla seslerden ve gözleriyle renklerden… Elinizdeki çalışma ile renklerin az bilinen dünyasında keyifli bir yolculuk yapacağınıza inanıyorum.
Opt. Dr. Türker Dondurmacı/Özel Akay Hastanesi Başhekimi
“İnsanlar genellikle renkten büyük bir zevk alırlar. Göz, ışığa muhtaç olduğu gibi ona da muhtaçtır.” -GOETHE

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963