scorecardresearch.com Prestij ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Prestij

Prestij

Yazar : Muammer Yıldıztaşı

Sayfa Sayısı : 224

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Doğduğunuzda annenizi babanızı yanınızda hissedebilmişseniz eğer, Allah’ın şanslı kullarından biri de siz olmalısınız.
Büyürken, aileniz sürekli yanınızda size kol kanat gerdiyse, doğduktan sonra da şansınız kesintisiz devam etmiş demektir.
Türkiye gibi harika bir vatanda dünyaya gelmişseniz eğer, dünyadaki diğer ülkelere göre on kat daha şanslısınız demektir.
Çünkü bu ülkede yaşayan tüm vatanseverler, Türkiye denince şöyle düşünmektedirler;
Biz vatansız yaşayamayız, Onun için vatan bizim canımızdan daha azizdir.
Ona ihanet edenleri, canımıza kast etmiş caniler olarak görürüz.
Söyler misiniz? Kaç ülkenin ulusunda vatanla ilgili bu tür düşüncelere rastlarsınız?
Böylesine mükemmel bir ülkede yaşayıp, ot gibi hayat sürenlerin ömürleri yüz yıl da olsa, dünyada yaşadıkları süreç bir günlük ömürle eşdeğerdir. Çünkü onlar; seher vakti doğar, alacakaranlıkta ölürler. Dünyaya hiçbir katkıda bulunmadan, bir varmış bir yokmuş misali aramızdan giderler.
Oysa bu dünyada yaşadığımız her anı verimli yaşamak, sürekli üretmek veya üretime katkıda bulunmak, zifiri karanlıklara bir mum yakmak, adam gibi yaşamanın kurallarına uymak, yaşadığımız ömrü, beş kat daha faydalı yaşamak, bizim elimizdedir. Miskinlik ve ataleti bir kenara bırakarak asırılık çınarlar gibi ayakta dimdik ölebilmeyi kendimize vizyon belirlemeliyiz.
Eğer sizler de;
Seher vakti doğup, alacakaranlıkta ölen insanlardan olmak istemiyorsanız,
Öldükten sonra dünyaya bırakacağınız eserlerinizle, yaşadığınız ömrün birkaç katı süreç içerisinde gelecek kuşaklar tarafından da anılmak istiyorsanız,
Dünyanın gurur duyduğu insanlardan biri olabilmek adına sürekli mücadele veriyoruz diyorsanız,
O zaman sizlerde bizlerdensiniz demektir.
Şimdi uzatın ellerinizi bu kitabın her sayfasında yüreklerimiz birleştirelim sizinle.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963