scorecardresearch.com Pozitif Düşünmenin Büyüsü ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Pozitif Düşünmenin Büyüsü

Pozitif Düşünmenin Büyüsü

Yazar : Yunus Arıkan

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : YEDİVEREN YAYINEVİ

Tür : Bireysel Gelişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


EFENDİM,

Başarısızlıklarımızın nedeninin (belki de en önemlisi) insanın; ‘kendini ya olduğundan daha yetersiz, ya da daha üstün’ görmesinden kaynaklanabileceğini hiç düşündünüz mü?

Evet, şöyle etrafımıza bir bakalım!
Hangi birimizin yaşamında hatalar, kayıplar, başarısızlıklar, pişmanlıklar daha doğrusu ‘keşke’ler yok ki?
En başarılı insanın bile yaşam gözeneklerinde, onlarca ‘başarısızlık’ örnekleri bulabileceğinizi söyleyebilirim.

Eğer; başarılı bir ressam, popüler bir yazar, mükemmel bir tiyatro oyuncusu, bir sporcu veya sanayici-işadamı tanıyorsanız, lütfen onlara “Bugünlere nasıl geldiklerini” sorun, size anlatsınlar.

Ya da siz onların hayat hikâyelerini okuyun. Nasıl da hayretler içinde kalacaksınız!

Peki, “mükemmel” diye tanımlanan bu insanların uzaydan gelmediklerini hepimiz biliyoruz. Yaptıkları şey de; öyle “fevkaladelik” gerektiren bir şey de değil.
En özetiyle: Kendini tanımak... Hedef belirlemek...
Sabırla, belirlenen hedefe kilitlenmek...
Ve tabi ki de: Çalışmak... Çalışmak... Çalışmak...
Ondan sonrası zaten beraberinde gelmiyor mu?

Unutmayın!
İnsan; -aynı zamanda- kendin enerjisini üreten bir şarj makinesidir.
Yeter ki kendinizi iyi tanıyın, içinizdeki enerjiyi iyi kullanın...

HEPSİ BU!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963