scorecardresearch.com Okul Ve Hayat Başarısı ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Okul Ve Hayat Başarısı

Okul Ve Hayat Başarısı

Yazar : Dr. Nadir Çomak

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Öğrenme; başlayıp biten bir iş değil, devam eden bir süreçtir. Bir ömür boyu sürecek olan bu süreçte başarılı olmak herkesin hakkıdır.
Piyasada yüzlerce başarı kitapları olmasına rağmen “Okul ve Hayat Başarısı” isimli böyle bir kitabın hazırlanmasındaki maksat; ülkemizde evrensel değerlerle barışık, milli değerlerini özümsemiş, insanlığa yararlı olacak, çevre dostu, yapıcı, mutlu ve başarılı olmayı hak etmiş gençlerin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Kitapta, özellikle şuurlu anne babalar ve eğitimciler tarafından sorulan “Özlenen ideal okul ortamı, aktif olarak öğrenen bir okulun modern yönetim anlayışı nasıl olmalı?”, “Okullar en güzel biçimde nasıl yönetilebilir?” gibi sorulara cevap aranıyor.
“Çocuğum nasıl bir ortamda daha başarılı olur, sınav başarısı nasıl elde edilir?” diye düşünen anne babalara, pratik hayattan alınan örneklemeler verilerek çözümler sunulmuştur.
Eser; bilinçli gençlerin yetişmesinde rol üstlenen öğretmenlerimizin bu süreçte başarılı ve mutlu bireyler yetiştirme konusunda üstlendikleri görevin önemini de gözler önüne sermektedir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963