scorecardresearch.com Öğrenmeyi Düşünmek Düşünmeyi Öğrenmek ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Öğrenmeyi Düşünmek Düşünmeyi Öğrenmek

Öğrenmeyi Düşünmek Düşünmeyi Öğrenmek

Yazar : İlhan Ürkmez

Sayfa Sayısı : 191

Yayınevi : HAYAT YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu kitap, içerdiği konular ve bu konulara ilişkin getirdiği yaklaşımlar itibariyle “akademik” bir çalışma özelliği taşımamaktadır. Amacım “düşünmek, öğrenmek ve yaratıcılık” konularını herkesin çok rahat bir şekilde anlayabileceği ve günlük yaşamında deneyimleyebileceği bir “bilgilenme” ortamı yaratmaktır.
Beynimiz hakkında ne kadar bilgiye sahibiz?
Beynimizi daha etkin çalıştırmanın yöntemleri var mıdır?
Öğrenme, düşünme, hatırlama ve unutma nasıl olmaktadır?
Öğrenilen bir bilgi beyinde nasıl bir değişikliğe uğrayarak kaydedilmektedir?
Daha hızlı ve etkin bir şekilde öğrenmek mümkün mü?
Yaratıcı olmak için ne yapılması gerekir?
Kendimizle ve başkalarıyla nasıl daha iyi ve sağlıklı iletişim kurabiliriz?
Hafızayı kuvvetlendirmek mümkün mü?
Daha iyi ve sağlıklı kararlar nasıl verebiliriz?
Hedeflerimizi daha hızlı ve emin bir şekilde nasıl gerçekleştirebiliriz?
Bütün bu ve benzeri soruların cevabını bulacağınız bu kitapta beynin o çok yabancısı olduğumuz çalışma düzeni içinde öğrenme ve düşünme işini nasıl gerçekleştirdiğini keşfedeceksiniz.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963