scorecardresearch.com ÖĞRENCİLİK MESLEĞİNDE BAŞARI - ARKA SIRADAN NOTLAR ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
ÖĞRENCİLİK MESLEĞİNDE BAŞARI - ARKA SIRADAN NOTLAR

ÖĞRENCİLİK MESLEĞİNDE BAŞARI - ARKA SIRADAN NOTLAR

Yazar : Murat Tunalı

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Öğrencilik bir meslek mi, nasıl olur?
Her sabah erken kalkıp mesaine hazır olmak zorundasın. Sana kalan zamanı nasıl geçirdiğin hiç önemli değil, sabah olunca yine işinin başında olmalısın. Önemli olan tek şey; sadece işini iyi yapmandır.
İşini iyi yaptığında kazancın ne mi?
Hadi canım, bunu sormuş olamazsın! Güzel bir karne karşılığında aldığın hediyeleri unutmadın değil mi?
Sadece bu kadarla da kalmıyor… Dahası da var…
Öğrencilik mesleği bitince, iş başvuruları başlayacak. İşte bu aşamada mezuniyet derecen çok ama çok önemli olacak.
Bir tarafını yırtsan, “Benim yeteneklerim diplomadaki not kadar değil. Orada yazılandan daha fazlasıyım ben” diye, bunu ispatlayamazsın; maalesef!
Şimdiden “Ne biçim kitap bu!” diyorsan sevgili dostum,bu kitabın kapağını bile açmadan aldığın yere koy.
Sana yan etkisi olabilir ya da dokunabilir… Benden söylemesi…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963