scorecardresearch.com Mutsuz Olmak Günahtır ve Tüm Bireysel Gelişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mutsuz Olmak Günahtır

Mutsuz Olmak Günahtır

Yazar : Mustafa Çay

Sayfa Sayısı : 408

Yayınevi : GANJ KİTAP

Tür : Bireysel Gelişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

“Acaba Kiminle Evlensem,” “Aldatmaya Gittim Dönücem,” “Bir Yudum Hayat,” “Çocuk Hırsızları,” “Değişim Budur!,” “Devlerin Dansı,” “Zehirli Düşünceler,” “İmkansız Yoktur,” “Kanatsız Uçan Kuşlar” yazar Mustafa Çay’ın bugüne kadar çıkmış olan kitaplarıdır. Özellikle Aldatmaya Gittim Dönücem adlı kitabı çok satanlar arasına girmiş bir kitaptır. Kariyerindeki bu 10. Kitabında yazar oldukça iddialı bir başka kitapla okurlarının karşısına çıkıyor. Mustafa Çay kitabının oluşma serüvenini şu sözlerle ifade ediyor:

Acının ne demek olduğunu çok iyi bilirim! Çocukluğumda, “Boynu Bükükler” i oynadım.
Kader bizim için de, ağlarını örmüştü! Çilekeştim, acıların çocuğuydum. Sol yanım, sağ yanım, her yanım acıyordu. “Tükürsem Tükürüğüme Bile Değmezsin” adlı bir kaset yapıp, “Küçük Mustafa” olmayı bile düşündüm.

Nereye baksam mutsuz insanlar görüyordum. “Nikah Sofrasına Oturdun İşte” dışında, acıların büyük bir çoğunluğunu yaşadığım söylenebilir.

Ben, “Yılın En Doğarken Ölmüş İnsanı” Oscar’ını beklerken, kimse beni umursamıyordu bile.

Ve, günün birinde, bir “Dert Star” olmaktan vazgeçtim!

Anladım ki, Mutsuz Olmak Günahtır Ve Acı Yalnızca Yemeklerde Güzeldir. ?Mustafa Çay

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963